"Ja mēs nespējam laicīgi noformulēt savu pozīciju, citas Eiropas Savienības dalībvalstis var mūs šantažēt," norādīja EP deputāts.
Pabriks norādīja, ka Latvija varētu zaudēt Eiropas Savienības (ES) fondu naudu un vēl vairāk iespējams, ka Latvija var zaudēt pozīcijas attiecībā uz valstij būtisko drošību. "Valstis, kas palīdz sargāt Latviju, varētu kļūt mazāk draudzīgas," teica Pabriks.
Viņaprāt, 100 vai 700 bēgļi nespēj mainīt Latvijas politisko un kultūra vidi. Aktuāls esot jautājums, kādēļ Latvija nav gatava bēgļu uzņemšanai un integrācijai. "Varbūt beidzot mēs varam saņemties un sakārtot mūsu integrācijas politiku un programmas," teica Pabriks.
Kā ziņots, ņemot vērā, ka bēgļu jautājums Eiropas kontekstā ir svarīgs pagrieziena punkts, kas noteiks visas savienības nākotni, un Latvija piedalās tās veidošanā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien un rīt, 15.septembrī, Melngalvju namā tiksies ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām, lai šo jautājumu pārrunātu.
Prezidents iepriekš norādījis, ka bēgļu problēma ir Eiropas Savienības (ES) kopējs jautājums, kuru var atrisināt tikai kopīgiem spēkiem. Latvijas dalība šīs problēmas risināšanā esot apliecinājums, ka mums rūp Eiropas drošība un nākotne. Tāpat prezidents atgādina, ka Latvija ir pilnvērtīga ES dalībvalsts un šis ir viens no brīžiem, kad to jāapliecina darbos. "Mēs esam valsts, kas spēj risināt problēmas. Jāatceras, ka ES ir vērtībās balstīta valstu savienība, kur īpaši nozīmīga ir tieši iespēja kopīgi uzņemties atbildību un risināt dažādos izaicinājumus," uzsvēra prezidents.
Jau vēstīts, ka valdību veidojošo partiju koalīcija tā arī nespēja panākt vienošanos jautājumā par papildu bēgļu uzņemšanu.
Eiropas Komisija pagājušajā nedēļā ierosināja dalībvalstīm obligātā kārtā uzņemt 160 000 imigrantu no Itālijas, Grieķijas un Ungārijas. Latvijai papildus būtu jāuzņem 526 bēgļi. Latvija iepriekš bija paudusi piekrišanu 250 bēgļu uzņemšanai, tātad kopumā valstī būtu jāuzņem 776 bēgļi.