"Viņi radās privatizācijas procesa rezultātā. Jā, Latvijas ceļš piedalījās šajā procesā… Vai tas ir vainīgs pie oligarhu rašanās? Vainīgs ir vientiesīgi neoliberāls skats uz privatizācijas procesu. Man arī tāds bija. Ko es ar savām pašreizējām zināšanām tad būtu darījis citādi? (Domā.) Tagad jau var gudri runāt, bet šaubos, vai tur reāli varēja izdarīt kaut ko citādi," uzskata bijušais politiķis.
Aivara Lemberga un Andra Šķēles ietekme pieaugusi palēnām. "Tas nenotiek vienā dienā. Ir jēdziens "lienošā kontrrevolūcija", un līdzīga ir lienoša ietekmes pieaugšana. Tu ber pa saujiņai, un vienā dienā pamani, ka ir jau liela kaudze, vesels kalns," skaidro Panteļējevs.
Uz Playboy jautājumu par politiķu braucieniem pie Lemberga, vai viņi brauc atskaitīties, Panteļējevs noliedz, ka tā bijusi atskaitīšanās: "Es arī esmu bijis Ventspilī, bet tā nav vienīgā pašvaldība, kurā esmu bijis. Tā nav atskaitīšanās. Pirmkārt, šīs ietekmes tiek pārspīlētas. Dažreiz aiz šo ietekmju vārda tika slēptas lietas, ko daudz sīkākas vienības darīja savās interesēs. Otrkārt, tas notika caur politisku sadarbību, ideju atbalstīšanu, dažu politiķu tuvāku būšanu tiem uzskatiem. Arī partiju finansēšanas jautājumi nebija sakārtoti, līdz ar to pat pilnīgi legāli partiju finansējumi bija atkarīgi no ziedotājiem."
Intervijā viņš arī stāsta par Latvenergo trīs miljoniem, viesošanos prokuratūrā saistībā ar Ventspils "stipendiātu lietu" un savu darbu Satversmes aizsardzības birojā.