Viņš norādīja, ka šādas kartes ir nepieciešamas, tomēr tās ir jāpilnveido. "Nepatīkamākais ir tas, ka taisa identifikācijas kartes, nedomājot par nākotni," sacīja politiķis. Viņaprāt, eID kartēm būtu jāsniedz informācija gan par daudzbērnu ģimeņu, gan pensionāru statusu. Viņš skaidroja, ka šādā veidā kartes varētu izmantot daudzbērnu ģimenes un saņemt atlaides gan no valsts, gan privātiem uzņēmumiem, kas atbalsta lielas ģimenes. Līdzīgā veidā atvieglojumus saņemtu arī pensionāri.
Viņš sacīja, ka pirmās kartes, ko varēs saņemt, tomēr nebūs pilnveidojamas. Viņaprāt, ja Labklājības ministrijas un politiķu atbalstīto ieceri par daudzbērnu ģimeņu identificēšanu ar karšu palīdzību tuvākajā laikā pieņems, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei vajadzētu informēt sabiedrību, ka atsevišķām sabiedrības grupām nevajadzētu steigties ar eID karšu izņemšanu. "Nepieciešama universāla karte, ar kuru var pārbaudīt, kādam statusam cilvēks pieder," uzskata politiķis.
Runājot par kartes izmantošanu vēlēšanās kā personas apliecinošu dokumentu, I.Parādnieks uzsvēra - saprotams, ka uz kartes nevar uzspiest zīmogu, tomēr jābūt reģistram, kas šo "balsi" varētu fiksēt.
Viņš sacīja, ka karšu ieviesējiem rūpīgi jādomā, lai šādas kartes ieviestu, jo nav jēgas veidot kartes "vienkārši ar fotogrāfiju". I.Parādnieks atzina - karšu programmas jāizstrādā rūpīgi, lai vēlāk nenāktos tās pārtaisīt un atkal ieguldīt naudas līdzekļus.