Šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Krimināllikuma grozījumus un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma grozījumus, paredzot virkni būtisku izmaiņu, lai izpildītu OECD rekomendācijas korupcijas apkarošanas jomā.
Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas (TM) preses sekretāre Ksenija Vītola, Rasnačs atzinīgi vērtē TM sadarbību ar Saeimas deputātiem OECD Kukuļošanas apkarošanas starptautiskajos biznesa darījumos darba grupas - Pretkukuļošanas darba grupas - izvirzīto rekomendāciju izpildē. "TM izstrādātie grozījumi Krimināllikumā būtiski paplašina kukuļošanas jēdzienu. Turpmāk pie kriminālatbildības personu varēs saukt ne vien par kukuļa došanu vai piedāvāšanu, bet arī par rīcību, kad pēc amatpersonas pieprasījuma persona piekrīt un apsola dot kukuli. Esam veikuši apjomīgu darbu, lai Latvija varētu apliecināt savu gatavību uzņemšanai OECD," uzsver ministrs.
17.martā Parīzē Latvijas delegācija tieslietu ministra vadībā piedalīsies OECD Pretkukuļošanas darba grupas plenārsēdē, kur sniegs ziņojumu par sasniegto progresu, lai darba grupas dalībvalstis varētu lemt par Latvijas gatavību pievienoties OECD.
Tieslietu ministrs uzsver, ka Latvija ir veiksmīgi pabeigusi darbu tai izvirzīto rekomendāciju izpildē pretkorupcijas jomā, nodrošinot atbilstību OECD Konvencijas par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos standartiem.
Savukārt 16.martā Rasnačs piedalīsies OECD rīkotajā starptautiskajā ministru konferencē par nākotnes izaicinājumiem un sadarbību cīņā ar korupciju starptautiskos biznesa darījumos.
Latvijas iestāšanās sarunu noslēgumā šīs darba grupas pozitīvs viedoklis veidos pamatu lēmumam par Latvijas uzaicināšanu kļūt par OECD dalībvalsti.
Ministrijā atgādina, ka 2013.gadā Latvija kļuva par pilntiesīgu OECD Pretkukuļošanas darba grupas dalībvalsti un tika uzaicināta pievienoties OECD Konvencijai par kukuļdošanas ārvalstu amatpersonām apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos. Latvija ratificēja konvenciju 2014.gada 21.martā, un tā stājās spēkā 2014.gada 30.maijā.
Jau patlaban, izpildot OECD Pretkukuļošanas darba grupā izteiktās rekomendācijas, Latvija ir pilnveidojusi attiecīgās Krimināllikuma un Kriminālprocesa likuma normas, kas regulē gan kukuļdošanas ārvalstu amatpersonām kriminalizēšanu, gan juridiskās personas atbildību.