Viņš sacīja, ka nekonkrētība valdības veidošanas procesā gan no premjera amata kandidāta Māra Kučinska (ZZS), gan no Vienotības puses pašlaik ir likumsakarīga, jo šādi "Vienotība" cenšoties "saglabāt pēdējo, kas partijai palicis pēc pieļautajām kļūdām". Rozenvalds prognozē, ka valdības veidošanas process, visticamāk, nenoslēgsies ātrāk par februāra sākumu un Vienotībai būs grūti vienoties par sešu pieprasīto ministru portfeļu iegūšanu.
Politologs akcentēja, ka Vienotība nekādā gadījumā nevēlas palikt ārpus valdības, jo tas sagādātu problēmas nākotnē.
Mazo Saeimas frakciju un Saskaņas deputātiem paziņojot, ka viņi neatbalstīs valdību, kurā paši netiks iesaistīti, pašreizējās koalīcijas partijām neatliek nekas cits kā vienoties par valdību savā starpā, uzsvēra politologs. "Vienotība mēģina sadalīt ministru portfeļus atbilstoši frakciju lielumam, viņiem ir lielākā frakcija no trim, tādēļ vēlas sešu ministru amatus," komentēja Rozenvalds, norādot, ka šī cīņa par ministru portfeļiem nebūs viegla, jo interesi par atsevišķām ministrijām, īpaši Satiksmes ministriju, izrādījušas vairākas partijas.
"Vienotība pieprasījusi arī tieslietu ministra portfeli, kas pašreiz iedalīts nacionālai apvienībai, domāju, ka tas ir zināma veida mēģinājums atdarīt viņiem par pārestībām, kas nodarītas, neatbalstot neoficiāli virzīto kandidāti Solvitu Āboltiņu," sacīja eksperts.
Rozenvalds nevēlējās prognozēt, kuras no sešām pieprasītajām ministrijām Vienotība varētu iegūt pārraudzībā, atzīstot, ka tas būs atkarīgs no daudziem apstākļiem un personīgajām attiecībām, tomēr viņš minēja, ka droši varot apgalvot, ka partijai "nost neņems" Ārlietu un Iekšlietu ministriju, uz kurām diez vai būšot citi pretendenti, kā arī problemātisko Izglītības un zinātnes ministriju.
"Domāju, ka pašreiz partiju starpā būs spēlēšanās, cik tālu kurš var iet, taču pēc laika būs atkal miers mājās. Tas gan nebūs rīt no rīta. Grūti prognozēt, bet domāju, ka valdības veidošana nenoslēgsies ātrāk par februāra sākumu," pauda Rozenvalds.
Kā ziņots, visas trīs opozīcijas partijas apņēmušās neatbalstīt Kučinska valdību. Savukārt divi no koalīcijas politiskajiem spēkiem - Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (NA) - jau oficiāli pieņēmuši lēmumu par atbalstu Kučinskim.
Arī Vienotība būtu gatava iesaistīties valdībā, taču šodien notikušās tikšanās laikā ar Kučinski partija vēl nevienojās atbalstīt viņa kandidatūru šim amatam, pēc Vienotības frakcijas tikšanās ar Kučinski žurnālistiem pavēstīja partijas līdere Solvita Āboltiņa. Viņa sacīja, ka sagaida taisnīgu piedāvājumu no nominētā premjera amata kandidāta.
Pašlaik partneriem nav vienošanās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, tomēr ZZS savā pārziņā vēlētos Finanšu ministriju, Zemkopības ministriju, Aizsardzības ministriju, Satiksmes ministriju un Veselības ministriju.
Savukārt NA savā pārraudzībā vēlas saglabāt Tieslietu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, kā arī Kultūras ministriju.
Vienotība Kučinskim paudusi vēlmi vadīt sešas ministrijas - Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Ekonomikas ministriju.