Pārstāvot Latviju kā Eiropas Savienības prezidējošo valsti, Seile uzrunā uzsvēra nepieciešamību uzlabot dialogu starp izglītības sektoru un darba devējiem, lai stiprinātu Eiropas kā inovāciju līdera pozīcijas. Pēc viņas teiktā, būtiski veicināt pētnieku un mācībspēku mobilitāti ne tikai starptautiskā kontekstā, bet arī starp akadēmisko un uzņēmējdarbības vidi, informē Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Egija Saļņikova.
Universitāšu un biznesa sadarbība veicina inovāciju rašanos un nodrošina zināšanu pārnesi, tādēļ lielāka uzmanība jāpievērš kopīgu projektu īstenošanai un pētniecības ideju komercializēšanai, norādīja Seile. Ministre atzīmēja, ka Eiropas konkurētspēja un izaugsme ir arī viena no Latvijas prezidentūras prioritātēm 2015.gada pirmajā pusē.
Ministre pievērsa uzmanību arī jautājumam par līdzsvara nepieciešamību starp valstu ekonomiskajām un sociālajām vajadzībām augstākajā izglītībā. Seile pauda uzskatu, ka kvalitatīvai un ekonomikas vajadzības atbalstošai augstākajai izglītībai būtu ne tikai jānodrošina studenti ar noteiktu zināšanu, prasmju un kompetenču kopumu, kas viņiem būs nepieciešams pēc absolvēšanas, bet arī jārada iespējas veicināt katra jaunieša personīgo attīstību un izaugsmi.
"Atsaucot atmiņā nesenos notikumus Eiropā, esmu pārliecināta, ka augstākajai izglītībai ir jāstiprina arī demokrātiskās vērtības un cieņa pret dažādību, sniedzot ieguldījumu ilgtspējīgas un harmoniskas sabiedrības veidošanā. Svarīgi sabalansēt ekonomisko un sociālo dimensiju," savu pārliecību pauda Seile.
Forums pulcēja 300 pārstāvjus no augstākās izglītības iestādēm, uzņēmumiem un dažādām Eiropas organizācijām, lai kopīgi spriestu par tādām tēmām kā uzņēmējdarbība un to veicinoša universitāte, kā arī cilvēki un inovācijas. Iepriekšējo gadu forumos secināts, ka ciešāka universitāšu un biznesa sadarbība var sniegt pozitīvu ieguldījumu Eiropas centieniem veidot izglītības sistēmu efektīvāku, atbalstot ekonomisko un sociālo attīstību.