Šāda norma paredzēta likumā Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu, taču tās iedarbināšanai diemžēl līdzekļi 2014. gada budžetā nav paredzēti. Lai parakstu vākšana referendumiem varētu notikt arī elektroniski, nākamā gada budžetā ir nepieciešami 147 tūkstoši latu, kas tiktu tērēti sistēmas izveidei un uzturēšanai.
"Elektroniskā parakstu vākšana ir būtiska Saeimas deputātu iniciatīva, kas stiprina tiešās demokrātijas instrumentus un demonstrē valsts pārvaldes spēju iet līdzi laikam un tehnoloģiju attīstībai. Finanšu ministrijai bija jāspēj rast līdzekļi tehniskajam nodrošinājumam un sistēmu izstrādei," norāda ministrs un piebilst – ja Finanšu ministrija naudu nespēj iezīmēt, tad tas acīmredzot būs jādara Saeimas deputātiem.
Tieši tādēļ Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas pārmetumi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) esot nevietā.
"Āboltiņas kundzei ir jārunā ar saviem partijas biedriem un jāgriežas pie pareizā adresāta finansējuma nogriešanā - Finanšu ministrijas," uzsver ministrs.
Ar finanšu pieprasījumu VARAM Ministru Kabinetā vērsās jau aprīlī, norādot, ka to nesaņemot, iniciatīvu nevarēs ieviest. Finanšu ministrija šo pieprasījumu neatbalstīja un noraidīja arī atkārtoto prasību, kas valdībā tika skatīta jūlijā.
Ja Saeimas deputāti izšķirsies par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu nākamā gada budžetā, tad VARAM nodrošinās sistēmas izstrādi maksimāli ātrā termiņā.