Statistika par visiem reģistrētajiem CSNg tiek apkopota LTAB tiešsaistes kartē un ļauj detalizēti izvērtēt bīstamākos punktus, kuros notiek CSNg, pēc negadījumu skaita, sekām (nodarīto zaudējumu apmērs), gan vietas un norises laika.
"Arī VAS Latvijas Valsts ceļi apkopo un uztur tā saucamo "melno punktu karti", identificējot vietas, kurās pamatā notiek CSNg ar smagām sekām. Tikmēr šī karte neiekļauj daudzas tādas vietas, kur CSNg ir ar mazākām sekām, taču notiek daudzkārt biežāk. Kā piemērus var minēt tā saucamo Mūkusalas apli, Tīraines ielas un Vienības gatves krustojumu Rīgā, kā arī daudzas citas vietas Latvijā," stāsta LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.
LTAB apkopotā statistika liecina, ka šādās vietās ik nedēļu notiek līdz pat desmit CSNg, kas bieži vien saistīti ar autovadītāju neuzmanību, veicot nepārdomātus manevrus, vieglprātību un koncentrācijas trūkumu vadot transportlīdzekli, kā arī citiem faktoriem, kurus iespējams novērst, savlaicīgi brīdinot autovadītājus būt uzmanīgākiem. "Šī iemesla dēļ esam izstrādājuši informācijas apmaiņas protokolu, kas datus no LTAB tiešsaistes sistēmas nosūta Waze lietotnei," skaidro J.Abāšins, piebilstot, ka patlaban Waze lietotnē integrēti brīdinājumi par 60 bīstamām vietām, taču to skaitu paredzēts palielināt.