Jau vēstīts, ka notikušais licis atbildīgajai ministrei Mārītei Seilei sasaukt ārkārtas sanāksmi, kurā izlemts par svētku gājiena atcelšanu svētdien. Tiesa, liela daļa dalībnieku tajā devušies brīvprātīgi.
"Pa visu estrādi tika paceltas arvien jaunas izsaukuma zīmes - turp skrēja mediķi, nesa prom paģībušos bērnus. Bija redzams, ka palīgos devās arī paši dalībnieki, nesa bērnus. Tad tika izsludināts pārtraukums, bet pēc dažām minūtēm mēģinājumu pārtrauca, aicinot necelt paniku un palikt savās vietās tos, kuriem ir slikti un nepieciešama palīdzība," stāsta Lūsiņa.
"Bērni bija pārbijušies, apjukuši, raudāja, vakarā jau bija kļuvis diezgan vēss. Kas tāds, tāda apjomā vēl Dziesmu svētkos nav pieredzēts un šaubos, ka to var izskaidrot tikai ar pārgurumu. Ceru, ka tiks veiktas arī analīzes, lai noskaidrotu, vai pie vainas nav pārtika."
Vēlāk svētdienas naktī kļuva zināms, ka atcelts plānotais svētku gājiens Rīgas ielās. "Gājiens vienmēr ir saistīts ar ilgu nīkšanu, gaidot savu kārtu. Situāciju jāanalizē jebkurā gadījumā: vai vainīga ir pārslodze svētkos (ieskaitot pašu nakts ballītes), bērnu un jauniešu vājā fiziskā sagatavotība mūsdienās - mazkustīgais dzīvesveids un neveselīgā pārtika ikdienā, vai saindēšanās konkrētā šo svētku ēdienreizē," teic žurnāliste.