Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

IZM: Hokeja čempionātam paredzētās treniņu halles būvniecības process iekļaujas termiņā

2021.gada pasaules čempionātam hokejā vīriešiem paredzētās hokeja treniņu ledus halles būvniecības process iekļaujas termiņā un martā noslēgsies ledus halles projektēšana, aģentūrai LETA atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Ceturtdien Ministru kabinetā notika 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem Rīcības komitejas sēde, kuras laikā Latvijas Hokeja federācijas (LHF) pārstāvji informēja par to, kā norit gatavošanās čempionātam. Turpretī Kultūras un sporta centra Daugavas stadions pārstāvji pastāstīja par progresu hokeja treniņu halles būvniecībā.

Pēc Severa paustā, Daugavas stadiona direktors Guntis Zālītis esot apliecinājis, ka šobrīd pabeigti 90% no projektēšanas darbiem un būvprojekta saskaņošanai un būvatļaujas saņemšanai jānotiek līdz šā gada 17.martam, savukārt būvdarbi jāpabeidz līdz 2021.gada 17.martam.

"Jau šobrīd būvprojekta gatavība ir 90% un drīzumā to plānots iesniegt Rīgas Būvvaldē būvatļaujas saņemšanai," sacīja Severs.

LETA jau vēstīja, ka valdība 2019.gada novembrī atbalstīja 362 000 eiro piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem virknei dažādu sporta federāciju.

Tostarp 183 268 eiro piešķirti Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) pusgada kongresa izmaksu segšanai saistībā ar 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanu. Savukārt LHF piešķirti 78 000 eiro.

IZM norādīja, ka arī 2020.gadā no valsts budžeta plānots piešķirt līdzekļus pasaules čempionāta sagatavošanas izmaksu segšanai, un ceturtdien sanāksmes laikā LHF informēja par veicamajiem sagatavošanās darbiem un to provizoriskajām izmaksām. Tās tiks iekļautas vēstulē IZM un ņemtas vērā, plānojot valsts budžeta līdzekļu sadali valsts nozīmes sporta pasākumiem 2020.gadā un 2021.gadā.

2021.gada Pasaules čempionāts hokejā vīriešiem notiks no 7.maija līdz 23.maijam Rīgā un Minskā. Rīgā norisināsies 30 spēles, uz kurām plānots pulcināt ap 175 000 līdzjutēju, kā arī vairāk nekā 200 žurnālistu no vietējiem un starptautiskajiem medijiem.

Čempionāta ietvaros Rīgā norisināsies grupu turnīrs un divas ceturtdaļfināla spēles.

IZM skaidroja, ka pasaules čempionāta hokejā Rīcības komitejas darbības mērķis ir sekmēt valsts pārvaldes sadarbību ar 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem rīkotājiem. Tāpat svarīgi nodrošināt regulāru informācijas apmaiņu par čempionāta sagatavošanas gaitu, ņemot vērā, ka pasākuma mērogs ir starptautisks un nepieciešama cieša sadarbība ar čempionāta organizētājiem Baltkrievijā.

Kā vēstīts, Daugavas stadiona ledus halles projektēšanas iepirkumā uzvarējusi personu grupa ARMS, kuru veido SIA ARMS Group un igauņu uzņēmums OÜ RTS Infraehitus. Gadījumā, ja projektētājs un būvnieks ARMS neiekļausies līgumā noteiktajā termiņā vai neizpildīs darbus kvalitatīvi, tiks piemērotas līgumā atrunātas sankcijas.

Tāpat vēstīts, ka Daugavas stadiona halle ekspluatācijā jānodod līdz 2021.gada februārim, lai to varētu izmantot čempionāta vajadzībām. Ja ēkas uzcelšanai paredzēti 18 mēneši, tad līgums ar halles būvnieku jānoslēdz vēlākais šā gada septembrī.

 

 

Top komentāri

Kluska
K
Nē jau hokeja laukums tur bija jābūvē, bet gan kārtīga vieglatlētikas manēža! Rīgā treniņu laukumu ir gana daudz. Nožēlojama tuvredzība. Šis patiešām ir līdzekļu izšķērdēšanas piemērs.
atlal otkati
a
Mums trūkst hokeja haļļu? Otkatu projekts!!!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Te esmu dzimis, un te es palikšu(6)

Pēc sešiem Anglijā pavadītiem gadiem Juris Šadurskis atgriezies dzimtajā Daugavpilī un kopā ar dzīvesbiedri Ritu izveidojis mini zoodārzu JuRita.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas