Par karavīru dzīvokļu pieejamību tiek runāts ik pa laikam, tomēr bez jūtama rezultāta. AM koncepciju bija izstrādājusi pirms vienpadsmit gadiem, un toreizējais aizsardzības ministrs Vinets Veldre jau tad pieļāva iespēju karavīru dzīvokļu celšanā izmantot valsts un privāto partnerību, liecina LETA arhīvs. Šo jautājumu mēģināja aktualizēt arī atbildīgā Saeimas komisija pirms trim gadiem.
Netiek līdzi izaugsmei
Ādažu bāzē ik dienu uzturas ap 1800 karavīriem. Tuvākajos septiņos gados karavīru skaitu plānots palielināt vēl par 600 cilvēkiem, teikts AM informatīvajā ziņojumā. Karavīri Ādažu bāzē dzīvo gan kazarmās, gan teltīs. Visi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri ir izvietoti kazarmās, bet izņēmuma gadījumos viņi īslaicīgi uz mācību laiku var tikt izvietoti arī teltīs, Dienai skaidro Aizsardzības ministrijā.
Jānorāda, ka teltis ir piemērotas dzīvošanai lauka apstākļos gan aukstā, gan siltā laikā – tās ir siltinātas, apkurināmas un vēdināmas, ar elektrības pieslēgumu.
Taču ģimenes locekļi nedrīkst uzturēties kazarmās, tādēļ karavīri, kuriem ir ģimenes, var pretendēt uz dienesta dzīvokli.
Pērn dienesta dzīvokli Ādažu novadā gaidīja 104 karavīri. Vidēji gadā to saņem tikai septiņi karavīri ar ģimenēm. Tā kā rinda virzās lēni, karavīri aptaujā atzinuši, ka viņi nemaz nepiesakās dzīvokļa piešķiršanai, bet meklē citas iespējas, kā sev un ģimenei nodrošināt dzīvesvietu. AM secina, ka tādējādi rindas garums faktisko situāciju nemaz neatspoguļo un pieprasījums ir lielāks, nekā oficiāli reģistrēts.
"Vidēji 87% karavīru otrā vai trešā profesionālā dienesta līguma laikā ir nodibinājuši ģimeni, viņiem ir viens vai vairāki bērni. 56% karavīru ģimeņu, kuras šobrīd gaida dienesta dzīvokli, ir divi vai trīs bērni, bet, ģimenei pieaugot līdz četriem pieciem cilvēkiem, attiecīgi tiek pieprasīti trīs un četru istabu dzīvokļi," situāciju iezīmē ministrija.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 3. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!