Par pārbaudes rezultātiem LU IKVD sola informēt pirmdienas laikā. Savukārt RPIVA gadījumā augstskola savu vainu jau atzinusi un šobrīd notiek administratīvās lietas izskatīšana.
"Aizdomas rodas no tā, ka ir saņemti doktora grādi un ir pārkāpti kādi normatīvie akti. Teiksim, RPIVA gadījumā ir bijis tā, ka šai augstskolai patiesībā atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem nav bijušas tiesības piešķirt doktora grādus. Par to ir informēta sabiedrība, un šobrīd, kā es teicu, notiek izvērtēšana," norādīja I.Juhņēviča.
RPIVA gadījumā problēmas saistītas ar "maldināšanu pašas augstskolas iekšienē". "Būtībā augstskola visu ir darījusi pareizi, izņemot vienu lietu - augstskola nebija iekļauta MK noteikumos, kas atļauj vispār piešķirt doktora zinātnisko grādu," skaidroja IKVD vadītāja.
Par to, kas pie vainas pārkāpumos bijis LU gadījumā un vai augstskolai bija tiesības piešķirt mākslas zinātniskos grādus, dienesta speciālisti vēl diskutējot.
Jau tagad zināms, ka RPIVA nelikumīgi izsniegusi doktora grādus astoņiem cilvēkiem, savukārt LU prettiesiski izsniegto grādu skaits vēl neesot apzināts.
Tas, kā situāciju risināt konkrētajiem cilvēkiem, ir atkarīgs no augstskolas, kura var izvēlēties divus ceļus - sakārtot nepilnības savos normatīvajos aktus vai slēgt līgumu ar kādu citu augstskolu. Pirmajā gadījuma nepilnības var novērts aptuveni mēneša laikā.
"Jāteic, ka pēdējā laikā šis ir tomēr bezprecedenta gadījums, iepriekš mēs ar šādiem nebijām saskārušies," piebilda IKVD vadītāja.
Jau vēstīts, ka pēc tam, kad nāca klajā ziņas par RPIVA nelikumīgi izsniegtiem doktora zinātniskajiem grādiem, līdzīgas aizdomas tika paustas arī par LU. Universitātes pārstāvji tās dēvēja par muļķībām, savukārt Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, uzdeva veikt pārbaudi.