Slēpošanas un atpūtas parka Ozolkalns valdes locekle Līga Rokpelne skaidro, ka mākslīgā sniega ražošanā vislielākās izmaksas veido elektrība, kas nepieciešama pūtēju darbināšanai. Ozolkalnā tas izmaksā apmēram 200 eiro stundā, bet, lai saražotu mākslīgo sniegu vienai garajai trasei, pūtēji nepārtraukti jādarbina apmēram piecas diennaktis. Turklāt tas iespējams tikai tad, ja gaisa temperatūra ir dažus grādus zem nulles.
"Summas ir tādas, ka grūti aptvert," viņa atzīst. Pēc Ozolkalnā veiktajiem aprēķiniem, lai mākslīgā sniega pūtēju darbināšana neradītu tikai zaudējumus, parka ieņēmumiem jābūt vismaz 200 eiro stundā, kas ir apmēram divdesmit cilvēku apmeklējums. "Pēdējie – arī "neziemas" – gadi ir tādi, ka īsti peļņas nav, bet nevarētu teikt, ka būtu arī lieli zaudējumi," stāsta Rokpelne.
Arī atpūtas kompleksa Milzkalns direktors Viesturs Ošnieks atzīst, ka elektrības izmaksas pūtēju darbināšanā ir lielas – aptuveni 1000 līdz 1500 eiro diennaktī, mākslīgo sniegu ražojot tikmēr, kamēr temperatūra to atļauj. Taču apmeklētāju plūsma esot pietiekami liela, lai tas atmaksātos. Žagarkalna pārstāvis Vadims Kameņevs vēl norāda, ka mākslīgā sniega ražošana sevi attaisno, tomēr lielās izmaksas liedzot veikt iekrājumus investīcijām.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 29. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!