Precīzu skaitļus, cik daudz šobrīd nodokļu nemaksātāju saņem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, ministre nevarēja nosaukt, taču aplēses liecinot, ka šī summa svārstās no 200 līdz 300 tūkstošiem latu.
"Aplēses ir. Tas varētu būt starp 200 un 300 tūkstošiem latu, ja mēs izvēršam ļoti plašu attaisnoto nemaksātāju daļu," trešdien intervijā Latvijas Televīzijā sacīja ministre.
Viņa norādīja, ka lielākajā daļā Eiropas šāda sistēma darbojas, un tā attiektos uz iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 62 gadiem, taču iecerēts noteikt attaisnotos nemaksātājus, piemēram, studentus, māmiņas, reģistrētos bezdarbniekus.
"Neatliekamo palīdzību mēs nodrošinām pilnīgi visiem, neatkarīgi no tā, vai viņš maksā vai nē," uzsvēra Circene.
Ministre pauda, ka ar šo sistēma iecerēts ieviest taisnīguma principu.
"Ir daudzas lietas, par ko nāksies vēl diskutēt, kā to labāk darīt, lai aizsargātu pēc iespējas visas šīs sociālās grupas. Neviens negrib nevienam nodarīt pāri. Gribam, lai tie cilvēki, kas godīgi strādā un maksā nodokļus, lai viņi saņem vairāk," skaidroja ministre.
Ministre atsaucās uz pētījumiem, kas parāda, ka Latvijā ir ēnu ekonomika sasniegusi 40 procentus.
"Problēma ir tā, ka mums ir iedzīvotāji, kuri nemaksā nekādus nodokļus. Mums ir jādabū ārā šis maksātājs no ēnu ekonomikas, lai viņš vispār kaut ko maksātu. Nevienā Eiropas valstī nav situācija, kurā 40 procenti ir ārpus vispār nodarbinātības zonas," pauda ministre.
Veselības aprūpes pakalpojumus nav plānots sasaistīt ar naudas apmēru, kas tiek samaksāts nodokļos.