Viņa uzsvēra, ka premjeram kā komandas vadītājam ir tiesības pieprasīt ministra demisiju un viņas pienākums ir to akceptēt, tomēr jautājums ir par vērtējumu.
"Uzskatu, ka tas ir premjera mēģinājums faktiski pārvirzīt atbildību un atrast vainīgo pie tās, diplomātiski izsakoties, ne īpaši koordinētās un gludās krīzes vadības, kas šajos sarežģītajos laikos būtu jādara premjeram. Bet katram, acīmredzot, ir savi komandas motivēšanas un krīzes risināšanas paņēmieni," savu demisijas pieprasījumu komentēja Viņķele.
Vaicāta, vai atkāpsies no amata, kā to prasa premjers, viņa pauda: "Kāda varētu būt alternatīva. Ķerties stenderēs šādos gadījumos nav labs stils un tas ir pilnīgi pret maniem principiem".
Tāpat politiķe atklāja, ka par demisijas pieprasījumu uzzinājusi no kolēģiem, jo premjers pirms neuzticības izteikšanas bija sasaucis Sadarbības padomes sēdi, kurā tostarp tika spriests par Latvijas vakcinācijas pret Covid-19 plānu. Viņķele apgalvoja, ka bija gatava arī pati piedalīties šajā sēdē, bet netika aicināta.
Vaicāta par nākamo potenciālo veselības ministru, Viņķele norādīja, ka savas partijas rindās redz kādu potenciālu kandidātu, tomēr atturējās nosaukt konkrētu vārdu.
Kā ziņots, Kariņš otrdien izteicis neuzticību Viņķelei un atbilstoši Sadarbības līgumam ir aicinājis partiju apvienību Attīstībai/Par! virzīt jaunu veselības ministra amata kandidātu, aģentūru LETA informēja premjera birojā.
Ministru prezidents norādīja, ka Latvija jau ilgstoši cīnās ar Covid-19 izraisīto pandēmiju un esam šīs cīņas izšķirošā brīdī, tas liek skaidri apzināties, ka vienīgais veids, kā atcelt ierobežojumus, atgriezties normālā dzīvē un atsākt mērķtiecīgu virzību uz attīstību ir iespējami ātra sabiedrības imunizācija.
"Tās pamatā ir jābūt skaidram un sabiedrībai saprotamam vakcīnu pieejamības plānam. Jau kopš otrā pandēmijas viļņa sākuma mēs cīnāmies ar sekām tam, ka tad, kad varējām rīkoties ātri un apsteidzoši, nebija skaidra un saprotama rīcības plāna. Interpretācija un dezinformācija tam ir sekas un mēs visi kā sabiedrība no tā ciešam jau šobrīd. Tā turpināt nevaram," uzsvēra Kariņš.
Ministru prezidents uzsver, ka vakcīnu pieejamības plāns ir nacionāla līmeņa dokuments un visas valsts prioritāte. Viņa ieskatā, plānā ir jābūt atbildei uz galveno jautājumu - kā iespējami īsā laikā un nevainojami noorganizētā loģistikas un komunikācijas procesā nodrošināt vakcīnu pieejamību visai sabiedrībai.
Kariņš uzskata, ka tam ir jānotiek loģiskā un organizētā veidā. "Katra diena, kas aizvadīta, nepamatoti kavējot vakcīnu pieejamību iedzīvotājiem, var maksāt kādam veselību vai dzīvību. Plāna izstrādē un koordinētā īstenošanā jāiesaista visas institūcijas, kas tuvas katram iedzīvotājam, piemēram, pašvaldības un ģimenes ārsti," atzina premjers.
"Ņemot vērā visus šos apstākļus, esmu nolēmis izteikt neuzticību ministrei, par ko informēju arī koalīcijas partnerus. Valdības komandā gaidu enerģisku cilvēku ar skaidru redzējumu, kā pārliecinoši vadīt un restartēt mūsu līdzšinējo cīņu ar pandēmiju," pauda Kariņš.
Kariņš līdz šim vairākkārt paudis neapmierinātību ar Veselības ministrijas (VM) un ministres darbībām Covid-19 izplatības ierobežošanā, bet pēdējā laikā kritika tika izteikta par skaidra Covid-19 vakcinācijas plāna neesamību.
Otrdien valdībā bija paredzēts skatīt VM izstrādāto vakcinācijas plānu, taču šī jautājuma izskatīšana tika pārcelta uz šo ceturtdienu, 7.janvāri.
Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka valdības sēde atlikta, lai politiķi pārrunātu šo demisijas pieprasījumu. Kariņš par to konsultējies ar citiem koalīcijas partneriem, no kuriem saņēmis atbalstu demisijas pieprasīšanai.