Militārie manevri notika ūdeņos netālu no Havaju salām.
Manevros tika izspēlēts scenārijs, kurā jāatrod un jāizseko no Ziemeļkorejas izšauta raķete, bet raķetes pārtveršana netika izspēlēta.
ASV raķetes vietā palaida lidmašīnu, ko visu trīs valstu spēki novēroja no kuģiem, kas aprīkoti ar pretraķešu sistēmu Aegis.
"Lai gan raķetes netika izšautas, visi dalībnieki stiprināja sadarbības spējas, komunikācijas kanālus, [praktizējās] datu vākšanā un iespēju novērtēšanā," paziņoja ASV.
Militārie manevri ir nozīmīgi ar Japānas un Dienvidkorejas piedalīšanos, kuru savstarpējās nesaskaņas kavējušas ASV centienus izveidot vienotu fronti pret Ziemeļkorejas draudiem.
Doma par šādu manevru rīkošanu dzima Dienvidkorejas, Japānas un ASV sarunās pēc tam, kad Ziemeļkoreja februārī izmēģināja tālas darbības rādiusa raķeti.
Raķetes palaišana, kas notika mēnesi pēc Phenjanas ceturtā kodolizmēģinājuma un, ļoti iespējams, bija slēpts ballistiskās raķetes izmēģinājums, izpelnījās asu starptautiskās sabiedrības kritiku un pamudināja ANO Drošības komiteju piemērot Ziemeļkorejai līdz šim bargākās sankcijas.
ANO sankcijas aizliedz Ziemeļkorejai izmantot jebkādas ballistisko raķešu tehnoloģijas.