Bijusī ASV vēstniece ANO Nikija Heilija, kura pēc Floridas gubernatora Rona Desantisa izstāšanās no priekšvēlēšanu cīņas kļuva par galveno D. Trampa konkurenti cīņā par republikāņu nomināciju, gan solīja turpināt kampaņu. Uzrunājot atbalstītājus, viņa pastiprināja kritiku pret D. Trampu, pasniedzot sevi kā vienojošu kandidāti, kas ienestu paaudžu maiņu Republikāņu partijā un politikā vispār. "Cīņa vēl ir tālu no tā, lai būtu galā. Priekšā vēl vairāki duči štatu," viņas teikto citē CNN.
D. Tramps savukārt kļuvis par pirmo republikāņu kandidātu, kurš uzvarējis priekšvēlēšanās Aiovā un Ņūhempšīrā, kopš 1976. gadā šie abi štati priekšvēlēšanu kalendārā tika ielikti pirmie. Kā atzīmē AP, tas parāda, cik agri priekšvēlēšanu procesā republikāņi saliedējušies ap D. Trampu, lai izraudzītos viņu par partijas nominantu jau trešajām ASV prezidenta vēlēšanām pēc kārtas.
Runā pēc Ņūhempšīras priekšvēlēšanām D. Tramps pārmeta N. Heilijai, ka viņa zaudējumu pasniedz kā uzvaru. "Neļausim kādai izlikties par uzvarētāju, ja īstenībā viņai bijis ļoti slikts vakars. Neliela piezīme Nikijai: viņa neuzvarēs," teica D. Tramps. Pēc 91% balsu saskaitīšanas viņš bija ieguvis 54,6% balsojušo atbalstu, N. Heilija – 43,2%.
Pēc D. Trampa uzvaras Ņūhempšīrā izplatītajā vēstījumā Dž. Baidens paziņoja: "Tagad ir skaidrs, ka Donalds Tramps būs republikāņu nominants. Mana vēsts valstij ir, ka likmes nevar būt vēl augstākas. Mūsu demokrātija, mūsu personīgās brīvības – no tiesībām izvēlēties līdz tiesībām vēlēt (..) – ir liktas uz kārts."
Pēc zaudējuma Ņūhempšīrā, kur N. Heilija bija cerējusi uz mēreno republikāņu atbalstu, viņas izredzes "aizķerties" priekšvēlēšanu cīņā strauji mazinās. Viņa vēl cer uz priekšvēlēšanām 24. februārī Dienvidkarolīnas štatā, kura gubernatore viņa ir bijusi. Taču eksperti uzskata, ka šīs cerības nav pamatotas, jo vēlētāji štatā ir ļoti konservatīvi.