Google Australia rīkotājdirektore Melānija Silva paziņoja senāta komitejai Kanberā, ka gadījumā, ja pašreizējais mediju likuma projekts netiks mainīts, tas būs "ļaunākais scenārijs" un piespiedīs uzņēmumu bloķēt austrāliešus.
"Ja šī likumprojekta versija kļūs par likumu, tas mums nedos reālu izvēli, kā vien apturēt Google Search pieejamību Austrālijā," sacīja Silva.
Austrālijas premjerministrs Skots Morisons, kura konservatīvā valdība ir ņēmusi vērā Austrālijas lielāko ziņu organizāciju prasības vērsties pret ASV tehnoloģiju uzņēmumiem, asi reaģēja uz šiem draudiem.
"Austrālija pieņem mūsu noteikumus par to, ko jūs varat darīt Austrālijā. Tas tiek izdarīts mūsu parlamentā. Cilvēki, kas ar to grib strādāt Austrālijā, ir laipni gaidīti, bet mēs neatbildam uz draudiem," sacīja Morisons.
Likuma projekts, kas pērn tika iesniegts parlamentā, ir ar mērķi piespiest Google un Facebook maksāt Austrālijas mediju organizācijām par to ziņu satura rādīšanu, vai maksāt soda naudas miljoniem dolāru apmērā. Šis ir viens no pasaulē agresīvākajiem mēģinājumiem iegrožot abu ASV digitālo milžu varu.
Pēc šī likuma abiem ASV uzņēmumiem būs jāmaksā kompensācijas dažādiem Austrālijas medjiem plašā diapazonā - no Ruperta Mērdoka uzņēmuma News Corp. līdz valsts raidsabiedrībām ABC un SBS.
Valdība ir nolēmusi neattiecināt šos noteikumus uz citām populārām interneta platformām, tostarp YouTube un Instagram.
Silva uzstāja, ka Google grib atbalstīt ziņu kompānijas, un ierosināja labojumus šajā mediju likumā, kura stāšanās spēkā ir gaidāma šogad.
Google iepriekš izteicās, ka varētu bloķēt Austrālijas mediju ziņu satura parādīšanos interneta meklējumos, atbildot uz šo likumu, un šomēnes sāka eksperimentēt ar šādām darbībām nelielam lietotāju skaitam.
Starp Google pieprasītajiem likumprojekta labojumiem ir atteikšanās no ierosināta obligātas arbitrāžas procesa kompensāciju noteikšanai, kuru ASV valdība iepriekš raksturoja kā "fundamentāli nelīdzsvarotu".
Arī Facebook uzskata, ka likumprojekts pašreizējā formā ir "nelietojams" un liktu šai sociālo mediju platformai izbeigt Austrālijas ziņu publicēšanu.
Austrālija sākumā ierosināja brīvprātīgu rīcības kodeksu šāda likuma vietā, bet pastiprināja savu nostāju, kad bija izlēmusi, ka "nevienlīdzīga pozīcija" starp tradicionālajiem mediju uzņēmumiem un digitālajiem milžiem neļautu noslēgt godīgas vienošanās.
Austrālijas nostāja mainījās pēc šajā valstī veikta pētījuma, kurā konstatēts, ka no katriem 100 dolāriem, kas tiek iztērēti par interneta reklāmām, Google iegūst 53 dolārus, bet Facebook - 28 dolārus.