Tā būtu daļa no nepieciešamajām būtiskajām reformām PVO darbībā, kuras daudzas valstis vēlas panākt pēc Covid-19 pandēmijas laikā konstatētajām problēmām.
PVO ģenerālsekretārs Tedross Adhanoms Gebrejesuss, uzrunājot nedēļu ilgušo PVO veselības ministru ikgadējo konferenci, kas noslēdzās pirmdien, uzsvēra, ka PVO sagaida nopietni izaicinājumi, kā saglabāt aktīvu darbību Covid-19 radīto apdraudējumu novēršanā, piesaistot finansējumu un veicot reformas, kas ļautu palielināt PVO un dalībvalstu spējas ierobežot jaunu vīrusu izplatīšanos nākotnē.
PVO 194 dalībvalstu ministri novembrī tiksies, lai izlemtu, vai sākt sarunas par globālu pandēmijas līgumu, kas veicinātu valstu gatavību pandēmijām un efektīvāku rīcību to laikā, kā arī stiprinātu starptautisko sadarbību. "Pašreizējo pandēmiju raksturo dalīšanās ar datiem, informāciju, tehnoloģijām un resursiem trūkums. Pandēmijas līgumam būtu jāveido jauni globālās veselības drošības mehānismi," teica PVO vadītājs. PVO vēsturē ir noslēgti divi starptautiskie līgumi – Pamatkonvencija par tabakas kontroli un Starptautiskie veselības aizsardzības noteikumi.