20 un 50 gadus vecie vīrieši plkst.4 (plkst.22 pēc Latvijas laika) pārpeldēja Dzeltenās jūras robežu un devās uz Gjodongas salu. Viņus pamanīja jūras kājnieki un viņi lūdza politisku patvērumu, Yonhap citē kādu anonīmu amatpersonu.
Smagi nocietinātā Gjodongas sala atrodas 2,5 kilometru attālumā no Ziemeļkorejas krasta, un ir liels retums, ja kāds bēgot izvēlas peldus šķērsot robežu. Šobrīd arī vēl nav skaidrs, cik lielu attālumu peldētāji veikuši.
Visticamākais, ka tiks ievērota standarta procedūra: abus Ziemeļkorejas pilsoņus nopratinās Dienvidkorejas izlūkdienesti un tad nosūtīs viņus uz bēgļu centru.
Pagājušajā mēnesī kāds Ziemeļkorejas pilsonis šķērsoja Dzeltenās jūras robežu ar laivu.
Lielākā daļa Ziemeļkorejas pilsoņu, kuri mūk no valsts represijām un nabadzības, šķērso Ķīnas robežu, tad dodas uz kādu Dienvidāzijas valsti un tikai pēc tam nonāk Dienvidkorejā.
Maz cilvēku šķērso smagi nocietināto abu Koreju sauszemes robežu, uz kuras ir dzeloņdrāšu žogs un kuru apsargā desmitiem tūkstošu karavīru abās žoga pusēs.
Zvejas kuģus, kuri tīšām vai nejauši šķērso robežu, parasti aptur Dienvidkorejas krasta apsardze. Tad ekipāžai tiek dota izvēle palikt Dienvidkorejā vai tikt nosūtītai atpakaļ.