Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis atzīmēs, ka "mēs samitu esam redzējuši televīzijā. Mēs uzslavējam Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas līderus par šo vēsturisko soli un paužam atzinību par izrādīto izlēmību un drosmi".
"Esam gājuši cauri dažādiem sarežģītiem laikiem un konfliktiem, taču mēs joprojām esam brāļi. Pagātnes aizvainojums paiet, un mēs smaidām viens otram," norādīts Ķīnas Ārlietu ministrijas vēstījumā, piebilstot, ka Ķīna ar cerībām lūkojas uz vēsturisko notikumu kā iespēju saglabāt ilgtermiņa mieru un stabilitāti Korejas pussalā.
Savukārt Ķīnas valsts pārraudzītās ziņu aģentūras Siņhua redaktore nedaudz frāžainā komentārā mudinājusi abas valstis turpināt iesāktās sarunas.
"Viņiem abpusēji jāizrāda laipnība, sirsnība, pacietība un piesardzība. Pilnīga sirsnība var salauzt pat metālus un akmeņus, (..) ledus kusīs, sagaidīsim pavasara dienu un ziedus".
Abu Korejas līderu tikšanās raisījusi akciju tirgus aktivitāti Āzijā, savukārt investori šo notikumu atzīmējuši ar piesardzīgu optimismu, piebilstot, ka neviens vēl skaidri nevar pateikt, kā samita laikā iezīmētie mērķi īstenosies, raksta Bloomberg.
"Nevar skaidri pateikt, kas notiks, tomēr esam nonākuši tik tālu, ka maz ticams, ka sarunas izgāzīsies un sāktie procesi izsīks," komentējis Japānas bankas Sumitomo Mitsui Trust Bank analītiķis.
Līdzīga noskaņa jaušama arī citu uzņēmumu komentāros, paužot cerību, ka, atjaunojoties darījumiem ar Ziemeļkoreju, ilgtermiņā iegūtu visas Korejas ekonomika. Liela loma piešķirta arī Ziemeļkorejas un Ķīnas turpmākajām attiecībām.
Pašlaik paredzama mierīga investoru reakcija uz Korejas sarunu rezultātiem.
Jau vēstīts, ka vēsturiskajā Ziemeļkorejas un Dienvidkorejas līderu samitā Kims Čen Uns un Muns Džē Ins parakstījuši apņemšanos šī gada laikā ar miera līgumu pielikt punktu desmitgadēm ilgušajam Korejas karam, kurš gan faktiski noslēdzās jau 1953. gadā ar uguns pārtraukšanas un pamiera līgumu, bet oficiāli tā arī netika izbeigts.
Tāpat viņi runājuši arī par pilnīgu pussalas denuklearizāciju, kas nozīmētu arī Ziemeļkorejas atteikšanos no kodolieročiem. "Kims Čen Uns un es vienojāmies, ka jāpanāk pilnīga denuklearizācija, un tas ir mūsu kopīgais mērķis," pēc deklarācijas parakstīšanas norādīja Dienvidkorejas prezidents.
x