Strīdi, kas noveda pie streika, sākās, kad pilsētas dome izziņoja strukturālas izmaiņas atkritumu pārstrādes un savākšanas darbinieku nodarbinātības sistēmā. Arodbiedrība uzskatīja, ka tās var novest pie atalgojuma samazināšanas vismaz 170 darbiniekiem, kuri šo izmaiņu dēļ zaudētu ap astoņiem tūkstošiem sterliņa mārciņu (9340 eiro) gadā, un vēl vairāki simti zaudētu plānotos darba samaksas palielinājumus.
Atkritumu savākšanas darbinieku streika dēļ daudzviet pilsētas ielās redzamas atkritumu kaudzes, iedzīvotāji sūdzējušies par žurku un citu kaitēkļu skaita palielināšanoss. Marta vidū Birmingemas dome izsludināja būtiska incidenta stāvokli, jo ielās bija uzkrājušies 17 tūkstoši tonnu sadzīves atkritumu.
Tiek paredzēts krīzes risināšanā iesaistīt bruņoto spēku plānotājus. Lielbritānijas premjerministra vietniece Endžela Rejnere teikusi, ka tas nenozīmējot karavīrus ielās, taču varētu palīdzēt uzkrājušos atkritumus savākt tuvākajā laikā. Jau pagājušajā nedēļā veselības ministrs Vess Strītings paziņoja, ka ir ļoti nobažījies par streika ietekmi uz sabiedrības veselību Birmingemā.