Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +11 °C
Apmācies
Piektdiena, 24. marts
Kazimirs, Izidors

Atkritumi

Iespējām bagātie ceļi atkritumu mazināšanai un apsaimniekošanai

Tāpāt kā uz Romu ved vairāki ceļi, arī ilgtspējīgai bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanai iespējami dažādi risinājumi. Manuprāt, tos svarīgi attīstīt paralēli, lai ikviens iedzīvotājs iespējami ērtā veidā organiskās vielas izmantotu kā resursu, nevis ar tām padarītu vēl smagāku jau tā augošo atkritumu apsaimniekošanas rēķinu un savu ietekmi uz vidi. Esmu apkopojusi vairākas iniciatīvas atkritumu apjoma mazināšanai no Francijas, un dažas no tām noteikti iederētos arī Latvijā.

Kā sadot bietē bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem

Rīgā parādās brūnie konteineri, kuros var likt bioloģiski noārdāmos atkritumus. Nu jau to ir apmēram 1000. Ko tajos likt un kā šādu konteineru iegūt pie savas mājas? Galu galā, kāpēc tas vispār būtu jādara? Un vai visai Latvijai vajadzētu savas ābolu serdes likt atsevišķā konteinerā?

Sambo, džudo, karatē – bio savā miskastē!

Jau kādu laiku arī Latvijas pilsētās ir pieejami atsevišķi konteineri bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem. Dalīta šo atkritumu vākšana visās Eiropas Savienības valstīs jāievieš jau tuvāko gadu laikā. Kāpēc tas ir svarīgi, un ar ko atšķiras šādi nodalītu atkritumu tālākais ceļš?

Polijas vides aizsardzības organizācija: mēs esam Eiropas izgāztuve

Polijas vides aizsardzības organizācijas sākušas celt trauksmi par atkritumu ievešanas apjomu pieaugumu no ārzemēm, īpaši Vācijas, kas lielā daļā gadījumu notiek nelikumīgi. Turklāt bieži atkritumi, kas atbilstoši dokumentiem tiek ievesti pārstrādei, Polijas teritorijā tiek sadedzināti vai vienkārši izgāzti izstrādātos karjeros, vecās noliktavās, laukos, mežos un ceļmalās. "Mēs esam Eiropas izgāztuve," intervijā Deutsche Welle saka Polijas vides aizsardzības organizācijas Zero Waste pārstāvis Pjotrs Barčaks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide