"Aicinājumi boikotēt dalībvalsts produktus ir pretrunā šo saistību garam un vēl vairāk attālinās Turciju no ES," skaidroja EK pārstāvis sakariem ar presi.
Turcija pieteicās uzņemšanai Eiropas Ekonomiskajā kopienā 1987.gadā un oficiāli sāka sarunas par iestāšanos ES 2005.gadā, bet šīs sarunas šobrīd faktiski ir apstājušās.
Ar oficiālu boikotu tiks pārkāpti nosacījumi, kādi ir Turcijas attiecībām ar ES, brīdināja EK, kas pārrauga iestāšanās procesu.
"ES ar Turciju noslēgto vienošanos nosacījumi paredz brīvu preču tirdzniecību," norādīja EK pārstāvis.
"Divpusējās saistības, kādas Turcija ir uzņēmusies atbilstoši šo vienošanos nosacījumiem un kādi tie ir formulēti asociācijas līgumā, muitas savienībā, kā arī lauksaimniecības preču, ogļu un tērauda brīvās tirdzniecības līgumos, ir pilnībā jārespektē," piebilda pārstāvis.
Erdogans pirmdien aicināja Turcijas iedzīvotājus boikotēt Francijas ražojumus.
"Es vēršos pie savas tautas. Nepievērsiet uzmanību franču zīmoliem. Nepērciet tos," paziņoja prezidents.
Aicinājumi boikotēt franču ražojumus musulmaņu pasaulē strauji izplatījās svētdien, reaģējot uz Francijas prezidenta Emanuela Makrona pausto atbalstu karikatūrām, kurās atainots islāma pravietis Muhameds.
Pēc skolotāja Samuela Patī slepkavības, ko par Muhameda karikatūru demonstrēšanu skolēniem pastrādājis kāds islāma ekstrēmists, Makrons uzsvēris, ka Francija "neatteiksies no mūsu karikatūrām".
Piektdien Muhameda karikatūras tika projicētas uz Francijas valdības ēkām, izsaucot kārtējo sašutuma vētru musulmaņu pasaulē.
Nedēļas nogalē Erdogans izteicās, ka Makronam jāpārbauda psihiskā veselība saistībā ar viņa pausto viedokli par islāmu un musulmaņiem.
Pirmdien Erdogans televīzijā pārraidītā uzrunā sacīja, ka pret musulmaņiem Eiropā tiek vērsta tādi pati "linčošanas kampaņa" kā pret ebrejiem pirms Otrā pasaules kara.
Viņš pārmeta daļai Eiropas līderu islamofobijas veicināšanu, nodēvējot viņus par fašistiem.
"Jūs esat visīstākajā nozīmē fašisti, jūs esat visīstākajā nozīmē posmi nacisma ķēdē," paziņoja Erdogans.