EK viceprezidents Marošs Šefčovičs sarunās aicināja Lielbritānijas valdību pēc iespējas ātrāk izņemt šīs daļas no likumprojekta un noteikti izdarīt to līdz mēneša beigām.
Eiropas Savienība (ES) nekautrēsies izmantot tiesiskus mehānismus, lai atbildētu uz līguma pārkāpumiem, paziņoja EK.
Lielbritānijas kabineta kancelejas ministrs Maikls Govs, kurš šobrīd ir augstākā par Brexit atbildīgā amatpersona, pavēstīja, ka noraida Šefčoviča ultimātu.
"Es skaidri izteicos (..), ka mēs neatsauksim šo likumprojektu, un viņš to saprata," paziņoja Govs.
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons vēlas, lai Lielbritānijas Iekšējā tirgus likumprojekts ignorē Brexit līguma nosacījumu, saskaņā ar kuru uz Ziemeļīriju atteiktos atšķirīgi pēc Brexit muitas noteikumi nekā uz pārējo Lielbritāniju.
Taču šī Brexit lūguma daļa tiek uzskatīta par būtisku, lai izvairītos no stingrās robežas atjaunošanās starp Ziemeļīriju, kas ir daļa no Lielbritānijas, un Īriju, kas ir ES dalībvalsts.
Saskaņā ar nopludinātu EK dokumentu, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā, EK varētu ierosināt pārkāpumu procedūras pret Lielbritāniju pēc Brexit pārejas periodā, kas ilgs līdz gada beigām, ja Lielbritānija pieņems minēto likumprojektu.
Govs sacīja, ka ar kopīgas komitejas starpniecību būtu jāpanāk saprašanās par to, kā īstenot Brexit līguma nosacījumu par atšķirīgiem muitas nosacījumiem Ziemeļīrijai.
Šefčovičs atklāja, ka norādījis Govam, ka Lielbritānija, ierosinot šādu likumprojektu, ir nopietni kaitējusi savstarpējai uzticībai.
Pēc Brexit sarunas Londonā notiek jau trīs dienas, un ES Brexit sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē pārmeta Lielbritānijai, ka tās nostāja tajās nav konstruktīva.
Lai gan Lielbritānija ES atstāja jau 31.janvārī, līdz gada beigām ilgst pārejas periods, kura laikā cita starpā jāpanāk vienošanās par jauno savstarpējās tirdzniecības līgumu.
Ja vienošanos neizdosies panākt, abu pušu attiecības tirdzniecībā turpmāk regulēs Starptautiskās tirdzniecības organizācijas (STO) noteikumi.