Bordāns norādījis, ka jautājums par ES pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību viņu izdošanas gadījumos ES prezidentūras darba kārtībā ir iekļauts pēc Latvijas iniciatīvas.
Ministrs uzsvēris, ka gadījums ar Kristīnes Misānes izdošanu ir nopietns precedents, kas lika risināt jautājumus ne tikai iekšpolitiski, bet arī ES līmenī.
"Redzam, ka ir nepieciešams esošo sadarbību uzlabot, tā nav pietiekami efektīva, jo mūsu mērķis ir nepieļaut nepamatotu vai prettiesisku ES pilsoņu izdošanu uz trešajām pasaules valstīm," TM preses paziņojumā citēts ministrs.
Šī iemesla dēļ Bordāns aicinās ES dalībvalstu tieslietu ministrus diskutēt par nepieciešamību veikt padziļinātu un pilnvērtīgāku izvērtējumu un domāt par tālākajiem soļiem, lai nodrošinātu Eiropas pilsoņu tiesību un interešu aizsardzību izdošanas gadījumos uz trešajām pasaules valstīm."
Sanāksmes laikā Bordāns aicinās ES tieslietu ministrus atbalstīt iniciatīvu, ka Eiropas tiesiskās sadarbības tīkls krimināllietās un Eurojust analizēs praksi par ES pilsoņu izdošanu un nāks klajā ar priekšlikumiem par vadlīniju izstrādi, lai uzlabotu tiesisko regulējumu attiecībā uz ES pilsoņu izdošanu trešajām pasaules valstīm.
Tāpat plānots diskutēt arī par priekšlikumiem Eiropas Parlamentam un Padomes regulai par tiesību aktiem, kas piemērojami prasījumu cesijas sekām attiecībā uz trešajām personām un Covid-19 ietekmi uz ES tieslietu jomu.