Zemestrīce visredzamāk skārusi nepilnu 5000 iedzīvotāju lielo Norčas pilsētiņu Umbrijas reģionā. Tur sagrautas ne tikai desmitiem dzīvojamo ēku, bet arī pilsētas lepnums – XIII gadsimtā celtā Svētā Benedikta bazilika, no kuras pāri palikusi tikai daļa fasādes. Vēl vienam viduslaikos celtam dievnamam nopietni cietis zvanu tornis. "Mēs centīsimies saglābt nenopostīto kultūras mantojumu, bet atgādināšu, ka atrodamies seismiskas aktivitātes epicentrā, pēcgrūdieni ir ļoti, ļoti spēcīgi," vietējais ugunsdzēsējs Domeniko De Vita sacīja ziņu aģentūrai Reuters.
Par zemestrīces skarto rajonu atjaunošanas darbiem atbildīgais Vasko Erani apsolījis glābt mākslas un arhitektūras vērtības un atdzīvināt vietējo ekonomiku. "Mēs nevaram pieļaut, ka daļu valsts pamet iedzīvotāji. Bez šīm teritorijām Itālija būtu cita valsts." Viņam pievienojies Itālijas premjerministrs Mateo Renci, kurš sola atjaunot sagrautās pilsētas, norīkot vairāk ārkārtas dienestu darbinieku un paātrināt pagaidu dzīvošanai aprīkoto konteineru piegādi.
Itālijas Civilās aizsardzības pārvalde informējusi, ka no zemestrīces vissmagāk skartajiem rajoniem evakuēti vairāk nekā 4500 cilvēku, kuri izmitināti viesnīcās Adrijas jūras piekrastē vai pie Trazimeno ezera netālu no Perudžas Universitātes. Vēl 10 tūkstoši civiliedzīvotāju nogādāti izmitināšanas centros Umbrijā un kaimiņos esošajā Markes reģionā. Vairāki tūkstoši iedzīvotāju bija spiesti pamest mājas arī pēc augustā notikušās 6,2 magnitūdas stiprās zemestrīces, kurā dzīvību zaudēja vairāk nekā 300 cilvēku.
Zemestrīce bija jūtama arī no epicentra 170 kilometru attālajā valsts galvaspilsētā Romā. Tur nedēļas sākumā bija slēgtas gandrīz visas skolas, lai veiktu ēku tehnisko apskati, bet slavenās Svētā Pāvila ārpus mūriem bazilikas fasādē pamanītas plaisas, vēsta ziņu aģentūra AFP.
Visu rakstu lasiet trešdienas, 2. novembra, avīzē Diena!