"Mums nav pastāvīgas struktūras, un bez tās mēs nevaram strādāt efektīvi, tāpēc mums nepieciešama Eiropas galvenā mītne un jāstrādā pie kopīga militārā spēka," runā Eiropas Parlamentā par stāvokli ES paziņoja Junkers.
Junkers uzsvēra, ka pēc Lielbritānijas izstāšanās atlikušajām 27 ES dalībvalstīm jāturas kopā un tas ietver arī paaugstinātu atbildību par savu aizsardzību.
"Mēs vairs nevaram paļauties uz atsevišķu dalībvalstu spēku, un mums kopā ir jānodrošina, ka mēs aizsargājam savas intereses," norādīja Junkers.
22 no 28 ES dalībvalstīm ir arī NATO locekles, taču Junkers uzsvēra, ka bloka militārās ambīcijas neietekmēs attiecības ar aliansi.
"Tam ir jābūt kā papildinājumam NATO - lielāka Eiropas aizsardzība nenozīmē mazu transatlantisko solidaritāti," pavēstīja Junkers.
Nesen atbalstu idejai par kopīgu ES armiju apliecināja Višegrādas grupas valstis - Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija.
Pagājušajā ceturtdienā, viesojoties Viļņā, atbalstu dziļākai ES militārajai integrācijai izteica Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena, paužot viedokli, ka tas nekaitēs NATO.
Šīs iniciatīvas atbalstītāji norāda, ka tas nepieciešams, lai reaģētu uz joprojām aktuālo nelegālās migrācijas problēmu un pieaugošajiem terorisma draudiem, taču novērotāji saka, ka tāda struktūra varētu mazināt ASV ietekmi uz Eiropas drošību, bet tas būtu izdevīgi dažām Rietumeiropas valstīm, kas ieņem maigāku nostāju attiecībā pret Krieviju.