Viena no AfD prasībām ir Eiropas Parlamenta kā likumdevēja atcelšana. "Mēs uzskatām, ka ekskluzīvām tiesībām izdot likumus jābūt atsevišķu valstu rokās," pausts AfD paziņojumā, kurā nosodīts "751 priviliģētais eiroparlamentārietis". Ironiskā kārtā partija pati gatavojas startam maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, atzīmē Deutsche Welle.
"Ja bloks saprātīgā laika posmā nepiekritīs AfD prasībām, Vācijai tas jāatstāj," izskanēja Rīzā, Saksijas austrumos, notikušajā partijas kongresā, kurā tostarp tika izraudzīti kandidāti startam EP vēlēšanās.
"Mums nevajag likvidēt ES, bet atgriezt to pie bloka saprātīgās pamatidejas," izteicās partijas valdes līdzpriekšsēdētājs un Bundestāga frakcijas vadītājs Aleksandrs Gaulands. Viņš uzsvēra, ka AfD varot rēķināties ar partneru atbalstu arī ārvalstīs, minot Austrijas Brīvības partiju un Itālijas Ziemeļu līgu.
AfD tika dibināta 2013. gadā kā eiroskeptiķu partija, kas bija galvenokārt ieinteresēta runāt par eiro kā Vācijas valūtas atcelšanu, taču parlamentā pārstāvniecību nodrošināja, uzrunājot pret imigrāciju un islāmu noskaņoto Vācijas sabiedrības daļu.
bet
dabiski
doičits