Desmitiem citu migrantu tika izglābti, izceļot viņus no ūdens liela mēroga glābšanas operācijā, kurā piedalījās Lielbritānijas un Francijas ārkārtas situāciju dienesti.
Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks, kurš mēģina pastiprināt noteikumus pret nelegālo migrāciju, lai atturētu migrantus no Lamanša šķērsošanas, nosauca šo laivas apgāšanos par "traģisku cilvēku dzīvību zaudējumu".
Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns un Lielbritānijas iekšlietu ministre Suella Breivermena kopīgā paziņojumā atzina, ka šis incidents un 27 migrantu bojāeja 2021.gada novembrī ir "skarbs atgādinājums par steidzamo nepieciešamību iznīcināt cilvēku kontrabandistu biznesa modeli".
Breivermena paziņoja Lielbritānijas parlamentam, ka notiks ciešāka sadarbība ar Francijas varas iestādēm.
Labdarības organizācija "Refugee Action" pavēstīja, ka šie nāves gadījumi bija "paredzami un novēršami", bet organizācija "Care4Calais" nosauca par "pilnīgi apkaunojošu" to, ka Lielbritānija nav padarījusi pieejamus drošus migrācijas maršrutus.
Sunaka preses sekretārs nosauca šo kritiku par nepiemērotu un sacīja reportieriem, ka "valdība ir stingri apņēmusies atrisināt šo problēmu". Viņš piebilda, ka ministri rīkojas, lai izbeigtu "neaizsargātu cilvēku ekspluatāciju", un ka Lielbritānija gadu gaitā ir uzņēmusi simtiem tūkstošu cilvēku pa drošiem migrācijas maršrutiem.
Darmanēns un Breivermena sacīja, ka šogad ir novērsti vairāk nekā 30 000 Lamanša šķērsošanas gadījumu, bet kopš 2020.gada aizturēti vairāk nekā 500 cilvēku.
Valdības ziņu avoti iepriekš pavēstīja, ka minētajā incidentā izglābti 43 cilvēki, tai skaitā vairāk nekā 30 ūdenī iekritušie, bet pastāv bažas, ka bojāgājušo skaits var pieaugt.