Atbilstoši Eiropas Savienības Zemes novērošanas programmas Copernicus apkopotajiem datiem 2024. gada marts bijis jau 10. mēnesis pēc kārtas, kad uz Zemes reģistrēts jauns mēneša siltuma rekords. Turklāt rekordsilta bijusi gan gaisa temperatūra, gan okeāna virsmas temperatūra.Marta vidējā gaisa temperatūra bija 14,14 grādu, kas iepriekšējo marta rekordu 2016. gadā pārsniedza par grāda desmitdaļu. Un tas bija par 1,68 grādiem siltāk nekā XIX gadsimta otrā pusē, ko uzskata par klimata izmaiņu slieksni, pēc kura pasaulē sāka strauji dedzināt fosilo kurināmo rūpniecības attīstības dēļ.
Copernicus Klimata izmaiņu dienesta direktora vietniece Samanta Bērdžesa intervijā AFP atzīmējusi, ka šokējoši ir tas, cik lielos apgabalos uz Zemes gaisa temperatūra martā sasniegusi jaunu rekordu, un ka tas noticis arī pasaules okeānā. Okeāni sedz ap 70% planētas un uztur dzīvībai atbilstošus apstākļus uz Zemes virsmas, absorbējot 90% liekā siltuma, ko rada oglekļa izmeši cilvēku darbības rezultātā.
Rekordaugstās temperatūras tiek daļēji skaidrotas ar globālo dabas parādību El Ninjo, kuras ietekme varētu mazināties tuvākajos mēnešos. Taču pētnieki pauž viedokli, ka jauni siltuma rekordi varētu tikt pārsniegti arī pēc El Ninjo, kas varētu nozīmēt, ka sākam piedzīvot jaunu klimata izmaiņu fāzi.