Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Piektdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Zelenskis paziņo par Ukrainas, Lielbritānijas, Francijas un ASV sarunām Londonā

Ukrainas, Lielbritānijas, Francijas un ASV pārstāvji trešdien Londonā tiksies uz sarunām, lai censtos panākt beznosacījumu uguns pārtraukšanu, pirmdien paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Pēc sarunas ar Lielbritānijas premjerministru Kīru Stārmeru Zelenskis informēja, ka "mūsu pārstāvji Londonā strādās jau trešdien. Ukraina, Lielbritānija, Francija, Amerikas Savienotās Valstis. Mēs esam gatavi virzīties uz priekšu pēc iespējas konstruktīvākā veidā, lai panāktu beznosacījumu pamieru ar sekojošu apliecinājumu par patiesa un ilgstoša miera nodibināšanu".

"Beznosacījumu pamiers ir pirmais solis ceļā uz mieru, un šīs Lieldienas ir parādījušas, ka tieši Krievijas rīcība ir iemesls kara ieilgšanai," uzsvēra Zelenskis.

Ukrainas prezidents sarunu ar Stārmeru raksturoja kā "labu un detalizētu", piebilstot, ka tika apspriests arī kopīgs darbs Eiropas drošības formātos.

Tikšanās Londonā būs otrā tikšanās pēc Parīzes sanāksmes, kurā ASV, Ukraina un tās sabiedrotie Eiropā apspriež amerikāņu plānu par pamieru Krievijas un Ukrainas karā.

Aģentūra "Bloomberg" iepriekš ziņoja, ka ASV priekšlikumi "miera līgumam" starp Krieviju un Ukrainu paredz sankciju mīkstināšanu pret Krieviju ilgstoša pamiera gadījumā, tiek pieļauts, ka ASV varētu atzīt 2014.gada Krimas aneksiju un uzstāts uz Ukrainas nepievienošanos NATO.

Krievijas diktators Vladimirs Putins sestdien negaidīti izsludināja Lieldienu pamieru, solot apturēt visu karadarbību no sestdienas plkst.18 līdz pusnaktij uz pirmdienu. Ukraina paziņoja, ka ievēros pamieru, taču brīdināja, ka rīkosies simetriski, ja pamieru neievēros Krievija.

Zelenskis svētdien vainoja Krieviju par vairāk nekā 2000 Lieldienu pamiera pārkāpumiem, taču apliecināja, ka svētdien Ukrainā nav bijis gaisa trauksmes, tādēļ viņš ierosina pagarināt par vismaz 30 dienām pamieru attiecībā uz triecieniem ar tāldarbības ieročiem civilajai infrastruktūrai.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zelenskis nosaka sankcijas Arestovičam

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstījis rīkojumu, ar kuru stājas spēkā Nacionālās drošības un aizsardzības padomes lēmums par sankciju piemērošanu vairākiem desmitiem cilvēku un uzņ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits