ES ārlietu ministru sanāksmē, kas pirmdien norisināsies Luksemburgā, domājams, tiks panākta vienošanās no nākamās nedēļas aizliegt preču, galvenokārt vīna, importu no Krimas, pastāstīja kāds avots ES diplomātu aprindās.
Otrs avots savukārt norādīja, ka bloka dalībvalstu vidū pastāv vienprātība par šāda aizlieguma noteikšanu un diplomāti turpina diskusijas par situāciju Ukrainā.
Maija vidū ES ārlietu ministri pastiprināja sankcijas, kas noteiktas Ukrainas krīzes dēļ, sankciju sarakstu papildinot vēl ar 13 personu un divu Krimas uzņēmumu vārdiem.
Kopumā ES sankcijas, kas noteiktas, reaģējot uz satraucošo krīzi Ukrainā, vērstas pret 61 personu.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja. Starptautiskā sabiedrība nosodījusi Krimas okupāciju un tās aneksiju neatzīst. Sodot Krieviju par Krimas aneksiju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis jau noteikušas sankcijas vairākiem desmitiem Krievijas augstāko amatpersonu un Kremļa tuvākā loka cilvēku.