Irānas Sīstānas un Beludžistānas provinces valdība paziņojusi, ka Pakistānas triecienā ceturtdien nogalinātas trīs sievietes, četri bērni un divi vīrieši netālu no robežas esošās Sarāvānas pilsētas tuvumā. Nogalinātie neesot Irānas pilsoņi. Etnisko beludžu separātistu grupa Beludžu atbrīvošanas armija, kas darbojas reģionā kopš 2000. gada, paziņojusi, ka triecienā bojā gājušie ir "nevainīgi beludži". Pakistāna apgalvo, ka triecieni vērsti pret Beludžistānas atbrīvošanas fronti, kas ir beludžu separātistu grupējums.
Savukārt Irānas triecieni otrdien tika vērsti pret mērķiem Pakistānas Beludžistānas provinces teritorijā, kas esot saistīti ar islāmistu grupējumu Džaīš al Adl. Sunnītu grupējums, kura nosaukums tulkojumā nozīmē Taisnīguma armija, ir izveidots 2012. gadā un izvietojies Pakistānas robežas pusē. Vairākkārt tas uzņēmies atbildību par Irānas robežpolicistu spridzināšanu un nolaupīšanu. Līdz šim Irānas bruņotie spēki bija iesaistījušies sadursmēs ar islāmistu kaujiniekiem robežas reģionos, bet nebija veikuši raķešu un dronu triecienus kodolvalsts Pakistānas teritorijā. Pakistānas Ārlietu ministrija nekavējoties nosodīja "neizprovocētos triecienus, kuros dzīvību zaudēja divi nevainīgi bērni un tika ievainotas trīs meitenes". "Šī Pakistānas suverenitātes pārkāpšana ir pilnīgi nepieņemama, un tai var būt nopietnas sekas," bija teikts Pakistānas ĀM paziņojumā .
Bijušais Lielbritānijas vēstnieks Irānā Roberts Makeirs intervijā BBC gan pauž viedokli, ka, lai gan pārrobežu uzbrukumi ir ļoti nopietna lieta, šoreiz valstis nav tieši uzbrukušas viena otrai, bet gan kaujinieku grupējumiem, kas rada problēmas no otras valsts teritorijas. Turcijas ārlietu ministrs Hakans Fidans, kurš vakar sazinājies ar Pakistānas un Irānas kolēģiem, paziņoja, ka abas puses apgalvojušas, ka nevēlas tālāku spriedzes uzkurināšanu.