Arvien vairāk diskusiju raisās par smago WTA kalendāru, kurā iekļauta ļoti liela ceļošana. Šogad tas izveidots vēl smagāks, nekā bija pirms pandēmijas?
Tas ir ļoti haotisks – aptuveni pirms mēneša bijām ASV, tad aizvadījām dažus turnīrus Eiropā, dažus Āzijā un atkal vajadzēja lidot uz Amerikas kontinentu. Šajos jautājumos vīriešu tūrei ir nedaudz labāks plānojums par WTA.
Biju šokā, kad ieraudzīju balvu fonda apmēru Seulas 250 punktu turnīrā sievietēm un tāda paša līmeņa sacensībās vīriešiem. (Dāmām čempione saņēma 33 200 dolāru, bet nedēļu vēlāk notikušajās vīriešu sacensībās uzvarētājam tika 170 035 dolāru – aut.) Šī atšķirība ir nedaudz par traku. Jā, Grand Slam sacensībās vīriešiem jāspēlē piecus setus, kamēr mums trīs un varbūt tur varētu būt kāda atšķirība, bet, spēlējot vienos un tajos pašos turnīros tikpat garus mačus, meitenes nedrīkst saņemt piecas reizes mazāk.
Nesen intervijā Sporta Avīzei treneris un tenisistu sparinga partneris Artūrs Kazijevs teica, ka ATP tūrē, katru nedēļu pārvarot vienu kārtu, sportists var bez problēmām būt plusos. Dāmām ir grūtāk?
Labākie spēlētāji nebrauc vieni paši, līdzi ir tenisa treneris, fizioterapeits, varbūt arī fitnesa treneris. Agri zaudējot, vairāk naudas iztērē savai komandai. Pārvarot vienu kārtu, varbūt knapi pietiks, lai būtu pa nullēm. Spēlētājam, pa turnīriem braukājot vienam pašam, izdosies kaut ko minimāli arī nopelnīt, tomēr, ja vēlies progresēt, nepieciešama komanda.
Savukārt, ja no turnīra atsakies, tev var tikt piemērota soda nauda!
Tas ir nedaudz par traku! Pēc katra turnīra, no kura atsakies, soda nauda dubultojas. Varbūt tev ir savainojums, varbūt kādi personiski iemesli, bet šogad no dalības turnīrā atteikties drīkstēja tikai,
Visu sarunu lasiet žurnāla Sporta Avīze novembra numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!