Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +9 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 26. marts
Eiženija, Ženija

Dienas sporta intervijas

Uzcēlis no gruvešiem. Saruna ar Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas prezidentu Endrū Pārsonsu

Pāris nedēļu pēc darba uzsākšanas Brazīlijas Paraolimpiskajā komitejā Endrū Pārsonss saprata, ka šis ir kaut kas tāds, kam viņš vēlas veltīt visu atlikušo dzīvi. Tolaik paraolimpiskais sports Brazīlijā pat nebija atzīts valsts līmenī, tomēr ātri vien viņš palīdzēja panākt gan organizācijas atzīšanu, gan ievērojama finansējuma piesaistīšanu, un var droši teikt, ka savā valstī to uzcēlis no gruvešiem. Šobrīd skotu izcelsmes brazīlietis ir Starptautiskās Paraolimpiskās komitejas prezidents un nesen vairāku dienu vizītē apmeklēja Latviju, tās ietvaros satiekoties ar Sporta Avīzi.

Direktors meklē skatītājus. Intervija ar Kristapu Janičenoku

Viens no spilgtākajiem savas paaudzes Latvijas basketbolistiem Kristaps Janičenoks (39) atzīst, ka no sportista karjeras visvairāk pietrūkstot adrenalīna un ģērbtuves atmosfēras. Pirmo gan viņam nav bijis grūtību iegūt, jau trešo gadu pandēmijas un netālu notiekošās karadarbības fonā direktora amatā aprūpējot Latvijas basketbola līgas. Kā vienu no virsuzdevumiem sev izvirzījis skatītāju atgriešanos vietējo sacensību tribīnēs un aicina latviešus novērtēt to, kas pieejams pašmāju basketbolā. Saruna ar Kristapu arī par karjeras līkločiem un izaicinājumiem pēc punkta pielikšanas spēlētāja karjerai.

Sānslīdē iestūrē popularitātes virsotnē

Drifta braucējs Kristaps Blušs (42) par mašīnas skrūvēšanu mazā garāžā un startēšanu amatieru klasē līdz pasaulē pazīstama uzņēmuma izveidošanai un panākumiem Amerikas trasēs.

Lauzt stereotipus. Saruna ar čempiones Valmieras galveno treneri Jurģi Kalnu

Vēl šķietami nesenajā 2019. gadā Jurģis Kalns strādāja futbola 1. līgā un virslīgu kā galvenais treneris nepazina. Nākamajā gadā daudzu dzīves gājumu negatīvi ietekmēja pandēmija, taču Kalnam tā izspēlēja veiksmīgu kārti – ierobežojumu dēļ Latvijā neieradās poļu treneris, kā rezultātā liepājniekam uzticēja debitēšanu virslīgā, vadot Tukuma 2000 komandu. Pēc sezonas tā izkrita atpakaļ uz 1. līgu, taču jaunajam speciālistam āķis bija lūpā. 2021. gadā viņš sezonas gaitā tika iecelts par Tamaza pertijas asistentu Valmierā, bet pēc gruzīna došanās prom kļuva par šīs komandas galveno treneri un uzreiz uzveda Olimpā – izcīnīts vēsturisks virslīgas zelts. Sarunā ar Sporta Avīzi Kalns stāsta par šiem likteņa pavērsieniem, gremdējas atmiņās par agrīno trenera aroda sapni un, kā allaž, nebaidās no skaļiem vārdiem. Jurģis nākotnē vēlas kļūt par Latvijas futbola treneru celmlauzi, proti, iekarot ārzemes.

Progresē kopā ar poļiem

Šorttrekists Reinis Bērziņš: "Pirms sezonas jau zinājām, ka esam gatavi cīnīties par augstām vietām."

Augsts lēciens elitē. Saruna ar Tīnu Graudiņu

Pludmales volejbola pasaules elitē pēdējās sezonās strauji ielauzies Latvijas vadošais dāmu duets, kurā kopā ar Anastasiju Samoilovu par drošību pie tīkla gādā viena no pasaules vadošajām bloķētājām Tīna Graudiņa. Jūrmalniece ir augsta līmeņa sportiste jau trešajā paaudzē un volejbolā devusies tēva Māra Graudiņa pēdās. Iepriekšējos gados paralēli studijām prestižajā Dienvidkalifornijas universitātē, kur Tīna apguva politikas zinātni, viņa kopā ar pārinieci Nastju divreiz kļuva par Eiropas čempioni un Tokijā sasniedza olimpiskā turnīra pusfinālu. Vairākumā vasaras sporta veidu, tostarp pludmales volejbolā, šogad sāksies cīņa par ceļazīmēm uz 2024. gada olimpiskajām spēlēm Parīzē. Sporta Avīze Tīnu noķēra vēl Latvijas ziemā, dienu pirms došanās uz sezonas pirmo treniņnometni Tenerifē.

Iekodēt pārliecību. Intervija ar basketbola treneri Artūru Visocki-Rubeni

Trenera darbs ir nemitīga attīstība mūža garumā, pārliecināts Artūrs Visockis-Rubenis, kurš pēdējos divpadsmit gados sevi spilgti pieteicis pašmāju basketbolā gan klubu, gan valstsvienību līmenī. Kā vienu no virsuzdevumiem darbā ar sporta spēļu komandām viņš min spēju saglabāt vēsu galvu spriedzes un emociju karuselī, kas ir svarīgi kā atlētiem, tā treneriem. Tas savulaik palīdzēja spilgti ienākt Latvijas basketbolā un ar studentu komandu iesaistīties cīņā par godalgām augstākajā līgā, gūt vienu no lielākajiem panākumiem – Eiropas čempionāta sudraba godalgu – jaunatnes izlašu līmenī un šobrīd sekmīgi attīstīt vietējos basketbola talantus Liepājas klubā. Artūra azartu un aizrautību novērtējuši arī pieaugušo valstsvienību galvenie treneri, un jau diviem viņš palīdzējis nokļūt Pasaules kausā. 2018. gadā kopā ar sieviešu basketbola izlasi uz vēsturisku finālturnīru Visockim-Rubenim gan neizdevās aizbraukt, jo tovasar uz lielās skatuves bija jāizved U18 sudraba komanda, bet nākamajā vasarā, visticamāk, viņu redzēsim, asistējot Lukam Banki pie vīriešu valstsvienības stūres vēl vienā Pasaules kausa debijā. Tāpat viņš izvirzījis konkrētu mērķi pašam sev un vēlas tuvākajā nākotnē izcīnīt Latvijas čempiona titulu.

Iejūtas līdera lomā. Saruna ar Kristeru Aparjodu

Maksimālists ar uzvarētāja domāšanu ir Latvijas kamaniņu sporta izlases līderis Kristers Aparjods, ar kuru saistās lielākās ledus trašu sporta veidu cerības jaunajā olimpiskajā ciklā. Strādājot plecu pie pleca ar mūsu ziemas sporta leģendu Mārtiņu Rubeni, Kristers sevi kamaniņu sporta elitē pieteica jau ar pirmajiem soļiem un pēc ilggadējiem renes disciplīnu flagmaņiem skeletonistu brāļiem Dukuriem, kamaniņnieku brāļiem Šiciem un bobslejistu "Oskariem" Melbārža un Ķibermaņa gatavs kļūt par karognesēju mūsu ziemas sporta sezonā. Līdzīgi kā vairākumam iepriekšminēto, arī Kristeram viņa pārstāvētajā sportā ir spēcīgas ģimenes saiknes, jo mamma Aiva Aparjode savulaik bija viena no Latvijas izlases līderēm, bet šobrīd par tādu kļuvusi arī viņa māsa Kendija. Dienu pirms komandas došanās uz pasaules kausa izcīņas pirmo posmu sporta avīze paguva Kristeru noķert pēc viena no pēdējiem treniņiem Siguldas trasē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide