Svarcēlājs Griškovs izcīna augsto piekto vietu Eiropas čempionātā

Latviešu svarcēlājs Jānis Griškovs sestdien Gruzijas pilsētā Batumi izcīnīja augsto piekto vietu Eiropas čempionātā.

Kā ziņots, Latvijas sportists svara kategorijā līdz 102 kilogramiem startēja jau ceturtdien B grupā, kad raušanā tika galā ar 165 kilogramiem, kas ļāva ieņemt trešo vietu grupā, kamēr grūšanā viņam izdevās pacelt 205 kilogramus smagu stieni, viņam jau ieņemot pirmo pozīciju.

Savukārt ar summā paceltiem 370 kilogramiem Griškovs bija pirmais B grupā.

Tikmēr A grupas sacensības notika sestdien, un tajās startēja deviņi sportisti. Labākus rezultātus par latvieti gan spēja uzrādīt tikai četri svarcēlāji, tāpēc viņš izcīnīja augsto piekto vietu.

Raušanā un summā Griškovs ceturtdien svara kategorijā līdz 102 kilogramiem sasniedza jaunus Latvijas rekordus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rebeka Koha pirmdien tika kronēta par Eiropas čempioni svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, nosargājot pērn izcīnīto titulu, kamēr Daniela Ivanova ieņēma 17.vietu. Savukārt trešdien Ritvars Suharevs izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 81 kilogramam.

Tikmēr ceturtdien Armands Mežinskis svarā līdz 89 kilogramiem guva devīto vietu, bet Vadims Koževņikovs piektdien ieguva mazo bronzu grūšanā un bija astotais svara kategorijā līdz 96 kilogramiem.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāv arī Artūrs Plēsnieks, kurš sestdien sacenšas svarā līdz 109 kilogramiem.