Trešdiena, 26. jūnijs
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis, Ingūna

Nīderlandes futbolisti Eiropas čempionātā uzvar Poliju

Nīderlandes vīriešu futbola izlase svētdien Hamburgā Eiropas čempionāta finālturnīrā izcīnīja panākumu. D grupas mačā Nīderlande ar 2:1 (1:1) pārspēja Poliju.

Nīderlandes valstsvienības labā vārtus guva Kodijs Gakpo un Vauts Veghorsts, bet Polijas rindās ar precīzu sitienu izcēlās Adams Buksa.

16.minūtē minūtē Pjotrs Zeliņskis devās izpildīt soda sitienu un pēc viņa veiksmīga centrējuma Buksa lēcienā no tuvas distances sita bumbu nīderlandiešu vārtos.

Pēc ielaistajiem vārtiem Nīderlande sāka apņēmīgāk uzbrukt pretinieku vārtiem un īsā laika posmā divas iespējas panākt neizšķirtu bija Memfisam Depajam, kuram neizdevās pārspēt Polijas vārtsargu.

Mača 29.minūtē nīderlandiešiem tomēr izdevās izlīdzināt rezultātu, precīzam esot Gakpo.

Sākoties otrajam puslaikam, Nīderlande jau pirmajā minūtē aktīvi uzbruka un Polijas vārtsargam Vojceham Ščensnijam vajadzēja glābt savu komandu. Turpinājumā iniciatīvu pārņēma poļi un Nīderlandi no vēl vieniem zaudētiem vārtiem glāba Bārts Verbrūgens.

Nīderlande nokārtoja uzvaru tikai 83.minūtē, kad pēc Nātana Akē piespēles vārtus guva uz maiņu laukumā nākušais Veghorsts.

Polijas izlasei šajā mačā bija jāiztiek bez uzbrukuma līdera Roberta Levandovska, kurš dziedē traumu, bet varētu atgriezties laukumā uz otro spēli.

Pirmdien D apakšgrupas pirmo spēli aizvadīs Austrija un Francija.

Svētdien vēl plkst.19 tiksies Dānija un Slovēnija, bet dienas noslēdzošajā mačā plkst.22 Anglija cīnīsies ar Serbiju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Polijas izlases sastāvs: Vojcehs Ščensnijs, Jans Bednareks, Bartošs Salamons (Bartošs Berešinskis, 87.minūte), Jakubs Kivjors, Pšemislavs Frankovskis, Pjotrs Zeliņskis (Jakubs Pjotrovskis, 78.minūte), Tarass Romančuks (Bartošs Slišs, 55.minūte), Nikola Zalevskis, Kacpers Urbanskis (Karols Sviderskis, 55.minūte), Adams Buksa, Sebastians Šimaņskis (Jakubs Moders, 46.minūte).

Nīderlandes izlases sastāvs: Bārts Verbrūgens, Nātans Akē (Mikijs van de Vens, 87.minūte), Virdžils van Deiks, Stefans de Vreiss, Denzels Damfrīss, Džoijs Vērmans (Džordžīno Veinaldums, 62.minūte), Tīdžani Reinderss, Jērdi Shoutens, Kodijs Gakpo (Vauts Veghorsts, 81.minūte), Memfiss Depajs (Žeremijs Frimpong, 81.minūte), Havi Simonss (Donjels Malens, 62.minūte).