Vācijas futbolisti Eiropas čempionāta finālturnīru sāk ar graujošu uzvaru

Vācijas vīriešu futbola izlase piektdien Minhenē 2024.gada Eiropas čempionāta futbolā finālturnīra pirmajā mačā jau pirmajā puslaikā guva trīs vārtus un tika pie uzvaras.

A grupas mačā Vācija ar 5:1 (3:0) apspēlēja Skotiju.

Uzvarētāju labā vārtus guva Floriāns Vircs, Džamals Musiala, Kajs Hāvercs, Niklass Fillkrugs un Emre Džans.

Vācieši jau pirmajā minūtē varēja izvirzīties vadībā, kad pēc tālas piespēles Vircs veica izrāvienu, taču viņa sitienu skotu vārtsargs Anguss Ganns atsita ar galvu, bumbai lidojot garām vārtiem.

Nepilnas deviņas minūtes vēlāk pēc Jozua Kimmiha piespēles Vircam tomēr izdevās nogādāt bumbu Skotijas vārtos, izvirzot vadībā laukuma saimniekus jau desmitajā minūtē.

Savukārt 19.minūtē vāciešiem izdevās ātri izveidot uzbrukumu Skotijas vārtu tuvumā un pēc Kaja Hāverca piespēles no tuvas distances vārtus guva Musiala, rezultātam kļūstot 2:0 Vācijas labā.

25.minūtē pēc Skotijas futbolisti savā aizsardzības zonā nespēja apturēt Musialu un vācieši tika pie 11 metru soda sitiena, taču pēc VAR pārbaudes tika konstatēts, ka pārkāpums bijis vēl pirms soda laukuma un "pendele" tika atcelta.

Pirmā puslaika izskaņā pie saviem vārtiem rupji nospēlēja skotu aizsargs Raiens Porteuss, kurš tikai ar pārkāpumu spēja apturēt Ilkaju Gindoganu. Pēc VAR iesaistes Porteuss nopelnīja sarkano kartīti un Vācija tika pie 11 metru soda sitiena, kuru precīzi izpildīja Hāvercs, ļaujot Vācijai puslaika pārtraukumā doties ar 3:0.

Uzreiz pēc došanās laukumā otrajā puslaikā Lerojs Sanē izdarīja sitienu pa Skotijas vārtiem, taču sitiens bija vājš un Ganns viegli bumbu noķēra.

Pēc vairākiem nesekmīgiem uzbrukumiem 68.minūtē vācieši lika ceturto reizi mačā kapitulēt Skotijas vārtsargam, kad ar spēcīgu sitienu vārtu augšējā labajā stūrī bumbu raidīja uz maiņu nākušais Fillkrugs.

Nepilnas desmit minūtes vēlāk Fillkrugs izcēlās ar precīzu sitienu vēl vienu reizi, taču pēc VAR pārbaudes aizmugures dēļ šie vārti netika ieskaitīti.

Tuvojoties mača izskaņai, skotiem tomēr izdevās nepalikt "sausā", kad 87.minūtē pēc skotu brīvsitiena izspēles Vācijas aizsargs Antonio Rīdigers ar galvu raidīja bumbu savos vārtos.

Kompensācijas laika trešajā minūtē Vācijai četru vārtu pārsvaru atjaunoja Emre Džans.

Sestdien A apakšgrupas dueli Ķelnē aizvadīs Ungārija un Šveice.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalās 24 izlases, kas sadalītas sešās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas un četras labākās komandas no trešajā pozīcijā finišējušajām valstsvienībām.

2024.gada Eiropas čempionāts no 14.jūnija līdz 14.jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās. Jaunā Eiropas čempione tiks noskaidrota Berlīnes olimpiskajā stadionā.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021.gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.

Vācijas izlases sastāvs: Manuels Neiers, Jozua Kimmihs, Antonio Rīdigers, Jonatans Tahs, Maksimiliāns Mitelštedts, Roberts Andrihs (Paskāls Gross, 46.minūte), Toni Kross (Emre Džans, 80.minūte), Džamals Musiala (Tomass Millers, 74.minūte), Ilkajs Gindogans, Floriāns Vircs (Lerojs Sanē, 63.minūte), Kajs Hāvercs (Niklass Fillkrugs, 63.minūte).

Skotijas izlases sastāvs: Anguss Ganns, Kīrans Tīrnijs (Skots Makenna, 77.minūte), Raiens Porteuss, Džeks Hendrijs, Endijs Robertsons, Kalums Makgregors (Billijs Gilmors, 67.minūte), Skots Maktominejs, Entonijs Ralstons, Raiens Kristijs (Lorenss Šenklends, 82.minūte), Če Adamss (Grānts Henlijs, 46.minūte), Džons Makdžins (Kenijs Maklīns, 67.minūte).