Ceturtdiena, 18. aprīlis
Laura, Jadviga

Dalasas Stars atspēlējas un futbola stadionā uzvar NHL Ziemas klasikā

Dalasas Stars komanda trešdien koledžu futbola stadionā svinēja uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) tradicionālajā Winter Classic spēlē zem klajas debess.

Stars mājinieces statusā ar 4:2 (0:2, 1:0, 3:0) pārspēja Nešvilas Predators vienību, svinot trešo uzvaru pēc kārtas.

Pirmais pavērsiens mačā bija spēles trešajā minūtē, kad Korijs Perijs ar elkoni "iebrauca" sejā Raienam Elisam. Abiem hokejistiem duelis bija beidzies - Perijs tika noraidīts līdz mača beigām, bet Eliss savainojuma dēļ cīņu neturpināja.

Predators tika pie iespējas spēlēt piecas minūtes vairākumā, un mājinieki tika divreiz sodīti, viņus pārspējot Metam Dušeinam un Dantem Fabro. Pirmajā periodā mājinieki tika pie iespējas izpildīt "bullīti", taču Deniss Gurjanovs meta garām vārtiem.

Kad līdz otrā perioda beigām bija palikušas 68 sekundes, Bleiks Komo vienus vārtus atguva, bet trešās trešdaļas pirmajā minūtē Matīass Janmarks izlīdzināja rezultātu. Dalasieši aizvadīja veiksmīgu perioda pirmo pusi - sestajā minūtē Aleksandrs Radulovs realizēja vairākumu, bet pusotru minūti vēlāk Andrejs Sekera panāca 4:2.

Stars ar 50 punktiem 41 spēlē ieņem trešo vietu Rietumu konferencē, kur Predators ar 42 punktiem 39 dueļos ir 11.pozīcijā.

Mačs norisinājās Cotton Bowl stadionā, kas uzņem tuvējo koledžu amerikāņu futbola spēles. Trešdienas mačs bija izpārdots un to klātienē noraudzījās 85 630 skatītāju, kas atpaliek tikai no 2014.gada rekorda - 105 941 skatītāja.

29 NHL regulārā čempionāta spēles zem klajas debess kopumā pulcējušas 1 578 507 skatītājus jeb vidēji 54 431 apmeklētāju vienā mačā.

Šī bija 12. Winter Classic spēle. Aizpērn latvieša Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres Beisbola augstākās līgas (MLB) komandas stadionā ar 2:3 piekāpās Ņujorkas Rangers vienībai, bet pērn Bostonas Bruins koledžu futbola stadionā ar rezultātu 4:2 pārspēja Čikāgas Blackhawks vienību.