Ceturtdiena, 16. maijs
Edijs, Edvīns

HK Rīga zaudē trīs vārtus pēc kārtas, tomēr turpina uzvaru sēriju

Latvijas komanda Rīga Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) regulārā čempionāta spēlē ceturtdien savā laukumā ar rezultātu 4:3 (3:0, 1:1, 0:2) pārspēja Čehovas Ruskije vitjazi hokejistus, turpinot uzvaru sēriju.Trīs vārtu pārsvaru mājinieki panāca jau spēles pirmo deviņu minūšu laikā, kad precīzi bija Kārlis Čukste, Kārlis Ozoliņš un Rūdolfs Maslovskis.

Pretinieki pēc šāda pavērsiena veica vārtsarga maiņu, bet otrās trešdaļas devītajā minūtē 4:0 panāca Kirils Galoha. Visus vārtus rīdzinieki guva vienādos sastāvos.Vienus vārtus viesi atguva otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē, bet vēlāk izcēlās arī trešās trešdaļas piektajā minūtē. Spēlējot bez vārtsarga,_ Ruskije vitjazi komanda 24 sekundes pirms fināla svilpes panāca jau 3:4, tomēr atlikušajā laikā Rīga panākumu nosargāja.Maslovskis šajā mačā tika arī pie vienas rezultatīvas piespēles.Šobrīd Rīgas _hokejisti izcīnījuši jau piecas uzvaras pēc kārtas. Iepriekš šosezon Latvijas komanda nebija spējusi uzvarēt vairāk kā trīs spēlēs pēc kārtas.Abas vienības iepriekš šajā sezonā bija tikušās vienu reizi, kad septembrī rīdzinieki izbraukumā piekāpās ar rezultātu 1:3.Zīmīgi, ka arī Ruskije vitjazi komanda pirms tam bija izcīnījusi četras uzvaras pēc kārtas.Trešdien Rīgas komanda pavēstīja, ka pēc spēlētāja vēlmes pārtrauktas līgumsaistības ar uzbrucēju Artūru Ševčenko. Rīgas Dinamo sistēmā 20 gadus vecais Ševčenko spēlēja kopš 2011./12.gada sezonas, līdz šim 185 mačos MHL čempionātā gūstot 20 vārtus un veicot 29 rezultatīvas piespēles. Šosezon viņš 46 cīņās tika pie pieciem vārtiem un deviņām piespēlēm, kā arī negatīva lietderības koeficienta -7.Kā zināms, regulārās sezonas noslēdzošās mājas spēļu sērijas pirmajā mačā rīdzinieki otrdien ar 4:2 pārspēja Stupino_ Kapitan _hokejistus no Krievijas, bet turpinājumā samēros spēkus arī ar Južnosahaļinskas Sahaļinskije akuli un Habarovskas Amurskije tigri.Ar 50 spēlēs izcīnītu 71 punktu Rīga Ziemeļrietumu divīzijas kopvērtējumā pakāpusies uz piekto vietu, turpinot cīņu par vietu izslēgšanas turnīrā. Tiesa, otrajā pozīcijā esošā Čehijas komanda Karlovi Vari Energie jau izstājusies no turnīra, bet turnīra oficiālajā mājaslapā tā no kopvērtējuma joprojām nav izslēgta.