Merzļikina pārstāvētā Blue Jackets atzīst Blackhawks pārākumu

Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē palīdzēja savai komandai Kolumbusas Blue Jackets iegūt vienu punktu, piedzīvojot zaudējumu papildlaikā.

Blue Jackets viesos ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1) piekāpās Čikāgas Blackhawks.

Merzļikins vārtos nostāvēja visu spēli, atvairot 30 no 33 metieniem (90,9%).

Latvijas sportists pirmo reizi kapitulēja pirmā perioda 17.minūtē, kad ar spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī no tuvas distances izcēlās Dreiks Kadžula. Otrā perioda sestajā minūtē Pjērs Luks Dubuā apskrēja aizsargus un nokļuva pirmais pie ripas, izlīdzinot rezultātu. Viesi vadību pārņēma trešā perioda sākumā, kad mājinieki pavirši centās izvest ripu no aizsardzības zonas, par ko viņus sodīja Markus Nutivāra.

Viesus devītajā minūtē iegāza nopelnītais noraidījums, kuru izmantoja Alekss Debrinkats, saņēmis lielisku piespēli no Patrika Keina, kurš papildlaika pirmajā minūtē izdarīja neērtu metienu pa Merzļikinu, ripai atlecot vārtu priekšā. Pie tās pirmais bija kapteinis Džonatans Teivzs, gūstot savas vienības uzvaras vārtus.

Citā spēlē jau piekto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Teodors Bļugers un Pitsburgas Penguins

Penguins savā laukumā ar rezultātu 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) pārspēja Dalasas Stars.

Bļugers laukumā pavadīja 15 minūtes un 38 sekundes, no tām minūti un 13 sekundes spēlējot mazākumā. Uzbrucējs pielietoja vienu spēka paņēmienu, divreiz zaudēja ripu, uzvarēja katru ceturto iemetienu un maču noslēdza ar negatīvu lietderību -1.

Uzvarētāju rindās ar diviem vārtiem izcēlās aizsargs Kriss Letangs, bet precīzs raidījums un divas rezultatīvas piespēles Patrika Hornkvista rēķinā.

Sestdien Penguins tiksies ar Vegasas Golden Knights, Kolumbusas vienībai paredzēta spēle pret Ņujorkas Islanders, bet Zemgus Girgensons un Bufalo Sabres tiksies ar Sanhosē Sharks.