Treka veterāns Ķiksis priecē ar godalgu elites sacensībās Itālijā

Nedēļas nogalē lieliski sevi apliecinājis Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis (48), kurš Itālijā notiekošajās elites UCI 1. kategorijas sacensībās Piceno Sprint Cup izcīnīja trešo vietu keirinā, bet sprintā ieņēma sesto pozīciju, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Pasaulē pēc pandēmijas izraisītās starptautisko sacensību pauzes ir atgriezušās starptautiskās treka riteņbraukšanas sacensības. Latvijas treka riteņbraukšanas leģenda Ainārs Ķiksis (“Evelo team”) Itālijā piedalījās UCI 1. kategorijas elites sacensībās “Piceno Sprint Cup”. Valmierietis startēja sprintā, keirinā un 1000 metru hīta brauciena sacensībās. Sacensības notika atklātajā betona trekā - gaisa temperatūra sasniedza +30 grādus, bet treks uzkarsa vairāk nekā +40 grādu karstumā.

Sprinta pamatsacensībām kvalificējās 14 sportisti no Latvijas, Grieķijas, Čehijas, Spānijas, Itālijas un Nīderlandes. Ainārs pamatsacensībām kvalificējās ar astoto labāko laiku. Turpinājumā mūsu sportists sīvā cīņā guva sesto vietu, bet uzvarēja grieķis Sotirios Bretas.

Vēl veiksmīgāk Ķiksim izvērtās dalība keirinā. Latvietis kvalificējās lielajam finālbraucienam, bet tajā spraigā cīņā tika gūta trešā vieta. Uzvarēja 18 gadus jaunākais grieķis Bretas, bet otrā vieta 28 gadus jaunākajam čehu talantam Jakubam Štašņijam. Šajā disciplīnā piedalījās 16 sportisti.

Savu dalību sacensībās Ainārs noslēdza ar dalību 1000 metru hīta braucienā, kur sasniegts septītais labākais rezultāts.