Kā motivējošāko faktoru apdrošināšanas iegādei 56% respondenti Baltijas valstīs atzīst drošības sajūtu, ko sniedz apdrošināšana.
"Atšķirībā no kaimiņvalstīm apdrošināšana Latvijā netiek vērtēta kā pašsaprotama un nav minēta starp TOP3 motivējošiem faktoriem. Galvenokārt to ietekmējis fakts, ka Latvijas iedzīvotāju vidū vēl nav līdz galam izveidojusies izpratne par apdrošināšanas nozīmi un būtību. Tā visbiežāk tiek iegādāta dēļ obligātām prasībām kā piemēram, OCTA vai kredītsaistību gadījumā," stāsta ERGO valdes loceklis Baltijā Deniss Sazonovs.
Viņš norāda, ka pētījumā banku vai citu kredītiestāžu prasības kā motivējošo faktoru apdrošināšanas iegādei Latvijā norādīja 24% respondentu, Turklāt 37% no tiem bijuši respondenti vecuma grupā no 30 – 39 gadiem, kas, iespējams, ietilpst vecuma grupā ar visvairāk kredītsaistībām.
Pretēji Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju uzskatam, Latvijā starp TOP 3 motivējošākajiem faktoriem apdrošināšanas polises iegādei netiek vērtēta kā pašsaprotama. Turpretī Igaunijā tā uzskata 28% iedzīvotāju, bet Lietuvā - 41% iedzīvotāju. Latvijā šāds uzskatu pauda tikai 21% respondentu.
Igaunijā kā motivējošāko faktoru apdrošināšanas polises iegādei vairums aptaujāto respondentu min drošības sajūtu (52%), kam seko banku un citu kredītiestāžu obligātās prasības (42%), un fakts, ka apdrošināšana tiek vērtēta kā pašsaprotama (28%). Savukārt Lietuvā kā motivējošāko faktoru apdrošināšanas iegādei min drošības sajūtu (55%), kam seko uzskats, ka to vērtē kā pašsaprotamu (41%). Nākamais biežākais iemesls ir personīgā pozitīvā pieredze, kad apdrošināšana sevi attaisnojusi (22%).
Baltijā 60% respondentu atzina, ka viņu mājsaimniecības jeb ģimenes gadā apdrošināšanai tērē līdz 200 latiem. Turklāt Latvijā apdrošināšanai līdz 200 latiem gadā tērē 61% mājsaimniecību.
Pētījumu par Baltijas iedzīvotāju ieradumiem un attieksmi pret apdrošināšanu ERGO veica sadarbībā ar pētījumu kompāniju Mindshare 2011. gada decembrī Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. Pētījumā piedalījās 3826 respondenti vecumā no 18 – 60 gadiem.