Tajā pagaidām apvienojušies 15 meža īpašnieki no Kuldīgas, Alsungas, Aizputes, Dundagas, Pāvilostas, Saldus, Brocēnu un Ventspils novadiem. Dibinātāju īpašumā vai pārvaldījumā šobrīd ir gandrīz divi tūkstoši hektāru meža.
Kooperatīvs izveidots, lai radītu pašiem meža īpašniekiem piederošu saimniecisku struktūru, kas tiem dos iespēju labāk aizstāvēt savas intereses koksnes tirgū, kā arī iesaistīt sava meža apsaimniekošanā profesionālus darbiniekus un modernas tehnoloģijas. Galvenie darbības virzieni ir kopīga koksnes pārdošana un pakalpojumu iepirkšana.
Biedri arī turpmāk varēs paši pieņemt lēmumus, veikt darbus vai organizēt to izpildi, pārdot mežā iegūto koksni, taču izmantojot kooperatīvu, meža īpašnieki iegūs iespēju pārdot koksni caur šo organizāciju, uzticēt daļu vai visu meža apsaimniekošanas darbu organizēšanu kooperatīvam,kā arī no tā speciālistiem iegūt kompetentu padomu mežsaimniecības, likumdošanas, nodokļu un citās jomās.
"Meža īpašnieku kooperācija esot ātrākais ceļš uz labāku privāto mežu apsaimniekošanu, efektīvāku koksnes resursu izmantošanu, īpašnieku izglītošanu un arī dabas vērtību saglabāšanu," teikts Mežsaimnieka paziņojumā.
Turklāt kooperatīva dibinātāji uzskata, ka kooperācija var iekustināt privāto mežu sertifikāciju Latvijā, kā arī padarīt mežu par stabilu ieņēmumu avotu, samazinot varbūtību, ka tas tiks pārdots citiem.
Somijā kooperatīvos iesaistīts 131 000 meža īpašnieku, Zviedrijā - 110 000, Norvēģijā - 43 000. Pirmie meža īpašnieku kooperatīvi darbojas arī kaimiņvalstīs - Igaunijā un Lietuvā.
Jaunā kooperatīva nākamie soļi būs praktiskās darbības uzsākšana un jaunu biedru piesaiste.