Atlīdzībās par dabas stihiju radītajiem zaudējumiem nekustamajos īpašumos ERGO šogad izmaksājusi vairāk nekā vienu miljonu eiro, un postošākā no stihijām bija jūlija vētra ar spēcīgajām lietavām. Tieši pēc tās – jūlijā un augustā – pieteikta lielākā daļa bojājumu, kurus īpašumiem šogad nodarījušas dabas stihijas. Arī gada apjomīgākās izmaksas saistītas ar šo vētru, piemēram, lielākā nekustamā īpašuma apdrošināšanas atlīdzība izmaksāta 145 630 eiro apmērā pēc tam, kad pilnībā applūda kāda pazemes autostāvvieta, radot nopietnus zaudējumus automašīnām, apkures katliem un citām iekārtām.
Reaģējot uz šo situāciju un klimata pārmaiņu ietekmes pieaugumu, ERGO ir paplašinājusi nekustamā īpašuma apdrošināšanas risku segumu, iekļaujot tajā arī spēcīgu lietavu izraisītu īpašuma applūšanu.
Ūdensvada avārijas šogad ir bijis otrs biežākais nekustamā īpašuma apdrošināšanas gadījumu iemesls, veidojot aptuveni trešdaļu no kopējā pieteikumu skaita. Mājokļi nopludināti bojātu cauruļu vai cauruļu savienojumu dēļ, veicot remontu, tāpat arī stāvvadu, apkures sistēmu, dažādu ierīču bojājumu rezultātā vai vienkārši neuzmanības dēļ. Vidējā atlīdzība šajā kategorijā ir ap 1510 eiro, savukārt lielākā summa izmaksāta pēc apkures sistēmas avārijas kādā komercīpašumā – 22 238 eiro.
Trešo vietu pēc pieteikto atlīdzību skaita ar 19% ieņem dažādi netīši radīti iedzīves bojājumi vai citi negadījumi, kas ietekmējuši īpašumus. Tam seko zādzības un vandālisms jeb trešo pušu radītie zaudējumi, kas veido 8% no visiem nekustamā īpašuma apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem. Piekto vietu ieņem dažādi stiklojuma bojājumi, tai skaitā saplīsuši logi, mājas durvis vai, piemēram, dušas kabīnes, kamīna durvju stikli vai citi elementi.
Pieteikto nekustamā īpašuma apdrošināšanas atlīdzību TOPu noslēdz ugunsnelaimes, kas vienlaikus ir pirmajā vietā pēc vidējās atlīdzības apmēra – tas ir krietni augstāks nekā citos riskos, proti, 9918 eiro, apliecinot uguns postošo dabu.