Lielveikalu tīkls Elkor martā piedāvāja 11% atlaidi, ja tika uzrādīta ārvalstu pase, savukārt Latvijas pilsoņiem šāda veida atlaide nepienācās. Tika izskanējis, ka šādas atlaides piedāvātas arī nepilsoņiem, taču uzņēmums to kategoriski noliedza.
"Diemžēl šis gadījums radījis jaunu precedentu - Latvijas pilsoņu diskrimināciju pašu valstī," izteicās Mūrniece, "tika diskriminēta lielākā sabiedrības daļa - pilsoņi - gan latvieši kā pamatnācija, gan cittautieši. Lai gan šobrīd akcija ir pārtraukta, uzņēmuma atbildīgās amatpersonas sabiedrībai joprojām nav atvainojušās."
Atklātībā ziņas par šādu akciju parādījās samērā vēlu un tas liecina, ka iedzīvotāji vēl vāji spēj atpazīt diskriminācijas gadījumus, sacīja deputāte.
Mūrniece arī norādīja, ka darba tirgū joprojām ir tendence diskriminēt latviešus, nepamatoti pieprasot krievu valodas zināšanas, bet ne katrs darba meklētājs, sastopoties ar nepamatotu prasību pēc krievu valodas zināšanām, apzinās, ka tas ir diskriminācijas veids. Cita lieta, ja darba pienākumu veikšanai svešvalodu zināšanas ir objektīvi nepieciešamas, piemēram, starptautiskajā sadarbībā, darbā ar ārvalstu klientiem un tamlīdzīgi, uzsvēra deputāte.
Mūrniece aicina tiesībsargu un Patērētāju tiesību aizsardzības centru rūpīgi izmeklēt Elkor akcijas gadījumu un veikt visas nepieciešamās darbības, pārstāvot Latvijas valsts un pilsoņu intereses.