The Guardian raksta, ka Zemes magnētiskais ziemeļpols ik gadu "mēro" aptuveni 55 kilometrus un virzās prom no Kanādas Arktiskā arhipelāga uz Sibīrijas pusi.
Parasti pasaules magnētiskās kartes atjauninājumi tiek publiskoti ik pa pieciem gadiem, un nākamais atjauninājums plānā bija vien 2020. gadā. Tomēr pētniekiem nu nācies atjauninājumus izlaist gandrīz gadu ātrāk, jo magnētiskais ziemeļpols savu atrašanās vietu maina straujāk par iepriekš prognozēto.
"Mēs regulāri izvērtējam Zemes magnētiskā modeļa kvalitāti, salīdzinot to ar jaunākajiem datiem. Secinājām, ka nesakritība kļūst arvien izteiktāka visai ātri, īpaši Arktikas reģionā," nepieciešamību atjaunot magnētisko karti ātrāk par plānoto laiku skaidro NOAA pētnieks Arnods Šuliats.
Magnētiskos ziemeļus kā atskaites punktu izmanto navigācijā - kā rezerves variantu, piemēram, civilajā aviācijā un kuģniecībā, tā arī militārajā sfērā. Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) navigāciju magnētiskā ziemeļpola nobīde neietekmē - šajā sistēmā atrašanās vietu palīdz noteikt ar satelītu palīdzību.