Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Danusevičs: Tirgotājiem pašlaik jāpilda policijas funkcijas bez jebkāda līdzfinansējuma

Sakarā ar noteikumu grozījumiem, kas nosaka, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai tirgotājs nedrīkst apkalpot personu bez sejas maskas, tirgotājiem pašlaik jāpilda policijas funkcijas bez jebkāda līdzfinansējuma, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Tirgotāju asociācijas vadītājs Henriks Danusevičs.

Viņš pauda, ka aizliegums esot īpaši grūti realizējams, piemēram, gadījumos, kad veikaliem nav durvju sarga, jo nav saprotams, kā šādos gadījumos pārdevējam izdzīt ārā klientu.

"Piemēram, ja mazā veikalā ienāk četri cilvēki, bet tur strādā tikai viens pārdevējs, un trim no šiem cilvēkiem ir maskas, bet vienam nav. Kā lai viens pārdevējs šādā gadījumā izdzen ārā klientu bez maskas?" vaicāja Tirgotāju asociācijas vadītājs.

Danusevičs atzīmēja, ka veikalos ir novēroti konkrēti gadījumi, kad, par maskas nevalkāšanu aizrādot klientam, tas, piemēram, atver alkohola pudeli un sāk no tās dzert, kas rada apstākļus, kuros ir grūti klientu neapkalpot. Savukārt citos gadījumos šādi apmeklētāji apgāž kādu preču stendu.

Tirgotāju asociācijas pārstāvis iebilda pret kārtību, kādā tirgotājiem jānosaka, vai cilvēks atbilst kādam no nosacījumiem, kas atļautu nevilkt masku, piemēram, ir jaunāks par 13 gadiem vai ar fizisku vai mentālu slimību. "Es nedomāju, ka tirgotājs ir tas, kurš ir tiesīgs noteikt, kuram ir jālieto maska un kuram nav," sacīja Danusevičs.

Tāpat Danusevičs uzsvēra, ka ne visi var sejas maskas atļauties, tādēļ noteikumi par sejas masku valkāšanu visiem dalot sabiedrību divās daļās - tie, kuri tās var atļauties, un tie, kuri nevar.

Jau ziņots, ka no ceturtdienas personas bez sejas maskām nedrīkstēs ielaist publiskās iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevarēs apkalpot personu bez sejas maskas, paredz otrdien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".

Veselības ministrijā (VM) skaidroja, ka šāds regulējums nepieciešams, jo ir personu loks, kas iekštelpās, piemēram, tirdzniecības centros nelieto vispār vai neatbilstoši lieto mutes un deguna aizsegus normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos, tādējādi pakļaujot gan sevi, gan arī citas personas inficēšanās riskam ar Covid-19 infekciju.

"Līdz ar to, lai pēc iespējas novērstu attiecīgu komercdarbību veidu aizliegšanu vai pārlieku ierobežošanu, ir nepieciešams noteikt, ka pasākuma organizatoram vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam ir aizliegts sniegt pakalpojumu personai, kura neievēro pasākuma organizatora vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzēja lūgumu ievērot epidemioloģiskās drošības prasības," atzina VM.

Vienlaikus izmaiņas noteikumos paredz, ka pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam vai ēkas īpašniekam būs jānodrošina, ka iekštelpās netiek ielaistas personas, kuras nelieto mutes un deguna aizsegus vai tos lieto neatbilstošā veidā - neaizsedzot mutes un deguna atveri. Pakalpojuma sniedzējiem būs jānodrošina, ka šādām personām netiek sniegti pakalpojumi.

Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam noteikto pienākumu nepildīšanu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā tiks paredzēta administratīvā atbildība. Pašvaldības policija un Valsts policija tiks noteikta par šo administratīvo pārkāpumu procesa veicēju.

Top komentāri

VIKTORS
V
SKATOS PIRMIE IZTEIKUŠIES KOVID SEKTANTI UN TROĻĻI.OK VEIKSMI JUMS ;D. ES PILNĪBĀ PIEKRĪTU DANUSEVIČA KUNGAM,TIRGOTĀJIEM NAV JĀDZEN PROM SAVI KLIENTI TAS IR ABSURDS.AR HIV INFEKCIJU VAI TUBERKOLOZI TAČU APKALPOJA LĪDZ ŠIM UN NEDZINA PROM.ATKLĀJIES IR KA KOVIDS IR GRIPAI LĪDZĪGS UN NAV JĀBAIDĀS NO TĀ KAS IR VIEGLĀKS PAR HIV UN TUBERKOLOZI.KRIEVIJĀ TAUTA CĪNĀS AR ŠO MASONIŅU UZSPIESTO BEZPREDELU UN PAT PĒC LIKUMA UZVAR.SĪKĀK VAR APSKATĪTIES YOUTUBE KANĀLĀ ---ЖИТУХА ТВ----.JA ATSAKĀS PIEŅEMT NAUDU VAR NOLIKT VAJADZĪGO SUMMU UZ LETES NOFOČĒT VISU NOFILMĒT PIRMS TAM DOKUMENTĒJOT KA PĀRDEVĒJS ATSAKĀS APKALPOT UN TAD KAD SAMAKSĀTS ESAT NORĒĶINĀJUŠIES.TIRGŪ STARP CITU ARĪ NEDOD ČEKUS.
skype&tutuu
s
no pieredzes,pie mums tirdz centrā vadība nolēma labāk maksāt sodus nekā mazināt klientu plūsmu.zaudējot klientus zaudējumi būs lielāki.policija atnāk sastāda protokolu mēs pārsūdzam tas viss aizņem laiku,policija saprot ka nav ko tur .šā vai tā pēc satversmes mūsu juristi atrada kā tikt galā,kamēr satversme ir augstākais likums un nav mainīta mums ir taisnība.
Valija
V
Kamer veikala nebus, kas uzrauga pircejus, uzlabojumu nebus. Sodien Rimi Zolitude pie kases staveja jauna sieviete ar masku zem zoda. Kad kasiere bridinaja vinu, ka neapkalpos, sieviete nicigi atbildeja, ka tad kad pienaks pie kases, vina to uzvilks. Policija nevar katram stavet klat, bet veikala noorganizet uzraugu, gan var, ja grib Seit ir runa tikai par nevelesanos lidzdarboties sabiedribas laba.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Eiropas enerģētikas ideālais bezvējš(8)

Bezvējš Ziemeļjūrā, kas turpinās kopš šā gada sākuma, aukstā ziema un karstā vasara, gāzes deficīts Eiropas tirgū tā iemesla dēļ, ka savas gāzes Eiropā kļūst aizvien mazāk, bet visi brīvie resursi plū...

Komercbanku negausības gūstā(2)

Pirmdien Latvijas Banka (LB) rīko konferenci Ilgtspējīga ekonomika pārmaiņu laikos, liekot būtisku akcentu uz investīcijām kā kritisku faktoru valsts ilgtspējīgai attīstībai. Pēdējo nedēļu laikā LB...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē