LPS norāda, ka jau šobrīd atbilstoši Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumam, pašvaldības savās mājaslapās publisko un nepieciešamības gadījumos aktualizē atlīdzības noteikšanas kritērijus un kārtību, darba samaksas sadalījumu pa amatu grupām, norādot amata nosaukumu, attiecīgo amatu skaitu un amatu ieņemošajām amatpersonām noteikto mēnešalgu diapazonu.
Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā tiek paredzēts, ka no nākamā gada 1.janvāra par visām amatpersonām un arī par visiem darbiniekiem, tajā skaitā arī fiziskā darba veicējiem, publiskojams aprēķinātais atalgojums un citas naudas summas, kas viņiem pienākas, norādot vārdu, uzvārdu, amatu un aprēķināto summu. Šī informācija būs jāuzglabā mājaslapā ne mazāk kā astoņus gadus.
LPS norāda, ka par grozījumu nesamērīgumu liecina jau tas vien, ka Valsts prezidents šā gada vasarā atdeva šos grozījumus otrreizējai caurlūkošanai. Lūgumu vēlreiz izvērtēt šo normu izteica arī Valsts Datu inspekcija un Latvijas Sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācija, norādot uz virkni datu aizsardzības normatīvā regulējuma iespējamiem pārkāpumiem.
Turklāt 2018.gada 25.maijā spēkā stāsies Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas attiecībā uz atalgojuma publiskošanas principiem jāpiemēro tā, lai dati tiktu apstrādāti tādā apjomā, ka sabiedrībai būtu skaidrs izlietojuma mērķis, nevis personu identificējošie dati.
"Būtiskākais - nav atbalstāma prakse, ka šāds jautājums tiek virzīts un atbalstīts steidzamības kārtā budžeta paketē divos lasījumos. Tātad atkārtoti tiek atbalstīts gandrīz analogs regulējums, kādu Valsts prezidents nodeva atpakaļ Saeimai izvērtēšanai," skaidroja pārstāve.
Jau ziņots, ka vakar Saeimas deputāti, neskatoties uz Saeimas Budžeta un finanšu komisijā un valdībā lemto, kā arī LPS iebildumiem, atbalstīja priekšlikumu par atalgojuma publiskošanu vēl plašāk, ne kā tas noticis līdz šim.
Otkats Baigais
Kas
Pašvaldības = korupcija un izšķērdī